Dom » Wnętrza

Urządzenie salonu w lofcie

Urządzenie salonu w lofcie
Zobacz więcej zdjęć »
Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się mieszkania w lofcie. Bardzo dużo osób kupuje takie pomieszczenia w wielkich miastach i aranżuje je wedle swojego uznania, na normalne mieszkania.


Na samym początku z pewnością warto zastanowić się, czym w ogóle jest wspomniany powyżej loft. Loft jest wygospodarowanym mieszkaniem powstałym w dawnym pomieszczeniu przemysłowym, które najczęściej zlokalizowane było na poddaszu. Lofty charakteryzują się dużą, otwartą powierzchnią oraz tym, że są bardzo wysokie, a okna często ciągną się od podłogi, aż po sufit. Jest to idealna przestrzeń do zagospodarowania, tylko w jaki sposób odpowiednio ją urządzić?

Jak urządzić salon w lofcie?

Urządzając salon w lofcie, posiadamy tak naprawdę ogromne pole manewru. Na otwartych, dużych przestrzeniach, o wiele łatwiej porozstawiać meble i zaaranżować cały wystrój. Dlatego też urządzenie pięknego salonu, z całą pewnością będzie tutaj łatwiejsze, niżeli w ciasnym, sztywnym mieszkaniu w  bloku. 
 
Przede wszystkim warto przemyśleć, co znajdzie się na podłodze. Wiele osób postanawia zostawić otwartą przestrzeń i wyłożyć podłogę jasnymi panelami, inni decydują się na miejscowe ułożenie wygodnego dywanu. Zarówno jedna, jak i druga opcja będą jak najbardziej trafnym wyborem. 
 
Jeśli chodzi o meble funkcjonalne, warto wziąć pod uwagę sofy skandynawskie. Są to bardzo proste, a zarazem nowoczesne sofy, które idealnie wyglądają w przestronnych pomieszczeniach. Charakteryzują się one prostym stylem, dzięki czemu świetnie wyglądają na otwartych, chłodnych przestrzeniach, jakimi są na przykład lofty. 
 
W dodatku sofy skandynawskie mogą służyć także jako miejsce do spania, ponieważ wiele z nich posiada funkcję rozkładania. Z całą pewnością będzie to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli planujemy nocować od czasu do czasu, naszych gości.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble skandynawskie
http://scandicsofa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »