Społeczeństwo » Społeczeństwo

Usłysz przyszłość. Wyzwania ekologii akustycznej - konferencja ONLINE

Usłysz przyszłość - wyzwania ekologii akustycznej to temat konferencji organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie, która odbędzie się 16 lutego 2021 roku o godzinie 10:00. Wydarzenie jest elementem kampanii „Słyszę dobre dźwięki” realizowanej od 2016 roku.

Od kilku lat organizatorzy wydarzenia wyrażają swoje zaniepokojenie wzrastającymi zanieczyszczeniami hałasem, które stało się przyczyną działań i powstaniem inicjatywy „Słyszę dobre dźwięki”. Zajmując się muzyką na co dzień, pomysłodawcy akcji czują odpowiedzialność podnoszenia świadomości w tym zakresie. Nie tylko oni zdają sobie sprawę z powagi problemu. Wśród Partnerów kampanii możemy znaleźć między innymi Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach “Komfort Ciszy”, firmę Ecophon specjalizującą się w systemach akustycznych, a także Centrum Słuchu i Mowy Medincus. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


W ubiegłych edycjach w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” prowadzono warsztaty, spotkania i gry edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowano konferencje branżowe oraz wydarzenia  w przestrzeni miejskiej. Zwrócono uwagę na potrzebę tworzenia cichych miejsc, w których można by uciec od zgiełku miast i nadmiernego hałasu. To z kolei stało się inspiracją do budowania stref harmonii, tworzonych w szkołach i strefach miejskich w całym regionie Szczecina. Podczas tegorocznej konferencji zaprezentowane zostaną różne perspektywy badawcze ekologii akustycznej - antropologiczne, filozoficzne, socjologiczne, medioznawcze, a także z dziedzin  medycyny – otolaryngologiczne i neuropsychologiczne. W teorię samego dźwięku wprowadzą nas także praktycy artystyczni i pedagogiczni. 

Wydarzenie zrzesza naukowców, aktywistów, pracowników firm związanych z akustyką i ośrodkami medycznymi. Jednym z prelegentów będzie Mikołaj Jarosz, który wystąpi z następującym tematem: Akustyka wnętrz wszystko zmienia-wyniki badań ankietowych w pewnej szkole podstawowej. Prezentacja podsumuje obserwacje poczynione przez uczniów i nauczycieli w dużej szkole podstawowej poddanej modernizacji akustycznej. Od akustyki architektonicznej zależy, co będziemy słyszeli we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się, czy wypoczywamy. A to, co będziemy słyszeli, nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie, zaangażowanie i efektywność w pracy a czasem nawet na zdrowie.- mówi Mikołaj Jarosz, Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki.

Pokłosiem konferencji będzie wydanie „Poradnika Inspiratora” poświęconego poradom skierowanym do nauczycieli, rodziców i zarządców budynków. Znajdą się w nim sposoby poprawy akustyki w szkołach.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie jednego z organizatorów: https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/pl/313-Konferencja_ONLINE_Uslysz_przyszlosc__wyzwania_ekologii_akustycznej
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa FLPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »