Technologie » Internet
Użytkownicy Facebooka narażają swoich przyjaciół na ryzyko
Zobacz więcej zdjęć » |
Zaznaczając premierę pełnej wersji aplikacji Safego, BitDefender®, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, ogłosił, że prawie 25% użytkowników wersji Beta Safego posiada na liście swoich znajomych na Facebooku co najmniej jedną osobę, która rozpowszechniała wśród innych szkodliwą zawartość.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przy publicznej świadomości o zagrożeniach związanych z sieciami społecznościowymi, okazuje się, że 24,6% użytkowników aplikacji Safego ma przynajmniej jednego znajomego, któremu zdarzyło się zamieścić zainfekowany element, taki jak podejrzana aplikacja lub odnośnik do potencjalnie szkodliwej zawartości. Elementy takie mogą nieść poważne konsekwencje, włączając w to otrzymywanie ukierunkowanych emaili ze scamem, a nawet kradzież tożsamości.
Dla porównania, tyko 0,7% użytkowników Safego przekazało swoim znajomym szkodliwą zawartosć – co uwidacznia skuteczność i ważność zabezpieczania kont w sieciach społecznościowych za pomocą solidnej aplikacji.
Catalin Cosoi, szef Online Threats Lab BitDefendera komentuje:
“Te statystyki wzmacniają przekonanie, że każdy powinien zachowywać ostrożność korzystając z sieci społecznościowych – dla dobra swoich znajomych i siebie samego. Samo zaufanie, że ludzie nie będą zamieszczać złośliwej zawartości, nie wystarcza, ponieważ w wielu przypadkach mogą to robić nieświadomie z powodu aplikacji zamieszczających posty w imieniu użytkownika.
Używanie Safego jest bezpłatne, proste i oferuje bardzo ważną warstwę bezpieczeństwa użytkownikom Facebooka. Pozwala ona chronić ich samych oraz ich znajomych przed zagrożeniami tam występującymi.”
Pełna wersja BitDefender Safego dla Facebooka startuje we wtorek 28 czerwca. Oferuje szereg kluczowych korzyści:
- Skanowanie nowych wiadomości pod kątem szkodliwej zawartości 24/7
- Funkcja “Friend’o’meter” pozwalająca zbudować bezpieczną sieć przyjaciół
- Zintegrowana opcja szybkiego skanowania (Quickscan), która opiera się na nagradzanych technologiach BitDefendera, pozwalająca przeskanować komputer w ciągu 60 sekund.
Aplikacja dostępna jest tutaj: Safego Application
Wszystkie nazwy produktów i firm zostały wymienione w tekście wyłącznie w celach identyfikacji oraz są własnością, mogą także stanowić znaki towarowe, ich odpowiednich właścicieli.
BitDefender® jest twórcą jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii uznawanego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od czasu powstania w 2001 roku, BitDefender nieustannie podnosi poziom i ustanawia nowe standardy ochrony proaktywnej, stając się innowatorem branży zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem. Każdego dnia BitDefender chroni dziesiątki milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie – dając im spokój ducha dzięki świadomości bezpieczeństwa ich cyfrowych doświadczeń. Rozwiązania BitDefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z ponad stu krajów. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można szukać na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.com BitDefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.
Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie. Należą do nich m.in. takie światowe marki jak: BitDefender, TrustPort, Kaspersky, ESET, Avast, F-Secure, USB Lock, DeviceLock, NETASQ, G DATA, Acronis.
Komentarze (0)