Zdrowie » Medycyna
V Międzynarodowy Festiwal Dzieci Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy"
Kolejny, jubileuszowy koncert galowy V Międzynarodowego Festiwalu Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” – już za nami.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, co roku już prezentuje całe spektrum umiejętności wokalnych i instrumentalnych osób, które słyszą dzięki implantom ślimakowym. Tym razem uczestnicy koncertu wystąpili w Sali Teatru Palladium, w samym centrum Warszawy.
Na piątą edycję festiwalu zjechali muzycy z 25 krajów, m.in. z Australii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Danii, Kazachstanu, Hiszpanii, Austrii, Izraela, Filipin. Spośród nich jurorzy wybrali 10 laureatów, którzy zaprezentowali swój talent podczas koncertu galowego. W jury zasiedli m.in. prof. Ryszard Zimak, Vadim Brodski, prof. Jerzy Stuhr, dr Alicja Węgorzewska-Whiskerd i Irena Santor.
Zagranicznymi laureatami jubileuszowej piątej edycji festiwalu „Ślimakowe Rytmy” zostali: Salome Daghundaridze z Gruzji grająca na flecie, grający na fortepianie: Anamaria Stefania Nastase z Rumunii, Abay Nurlanuly z Kazachstanu, Ilona Pashkevich z Rosji, Nurbol Seydulla z Kazachstanu grający na dombrze, Bettina Gelliner Turner ze Stanów Zjednoczonych grająca na flecie prostym, Mireia Pozas Saiz z Hiszpanii grająca na klarnecie, Alek Mansouri ze Stanów Zjednoczonych grający na puzonie i śpiewająca Lova Rose Rohrmann Heick z Danii.
Wśród dziesięciu laureatów znalazł się także Polak - wokalista 26-letni Paweł Sepioło. Biografia naszego reprezentanta obfituje w emocjonujące wydarzenia. W młodym wieku, gdy z uwagi na niekwestionowany talent, kariera wydawała się stać przed nim otworem, niespodziewanie stracił słuch. Kłopoty z błędnikiem okazały się pierwszymi oznakami rozwijającej się choroby – głuchoty idiopatycznej. Natychmiastowe leczenie nie przyniosło wtedy niestety spodziewanych efektów. Jedynym rozwiązaniem dla poprawy stanu zdrowia Pawła stało się wszczepienie implantu słuchowego. Dzięki temu rozwiązaniu wokalista może dziś już kontynuować rozwijanie muzycznych zainteresowania.
W tym roku koncert galowy nosił tytuł „Duety Pacjentów Muzyków z Mistrzami”. Oprócz występów solowych laureatów, widzowie mogli wysłuchać zwycięzców poprzednich edycji Festiwalu w duetach ze znanymi muzykami - Anną Czupryn, Wojciechem Bielickim, Olafem Kacą, Barbarą Kaczyńską, Esterą Łabigą, Januszem Olejniczakiem, Oliverem Palmerem, Małgorzatą Strycharz-Dudziak, Dejanam Zivkoviciem. Koncert otworzył duet Grzegorz Wilk – Weronika Niczyporuk i utwór z musicalu „Upiór w operze”.
Muzykom towarzyszyły: Kameralna Orkiestra Divertimento pod batutą prof. Krzesimira Dębskiego i Zespół Wokalny ProForma pod dyrekcją prof. Marcina Wawruka. Uczestnicy Festiwalu mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach instrumentalno-wokalnych, prowadzonych przez mistrzów poszczególnych instrumentów: prof. Janusza Olejniczaka, Vadima Brodskiego, dr Katarzynę Bąkowską, Krzysztofa Malickiego, Krzysztof Kotta, Dorotę Żołnacz, Marię Wilgos, Ewę Bogucką, Gniewomira Tomczyka.
Festiwalowi towarzyszyła Konferencja Naukowa pod nazwą Muzyka w Rozwoju Słuchowym na temat muzykoterapii, choreoterapii, emisji głosu w mowie i śpiewie, nowości w leczeniu szumów usznych oraz odbiorze muzyki za pośrednictwem implantów. Wykłady wygłosili muzycy, muzykoterapeuci, lekarze. m.in. dr Simon Procter, prof. Ryszard Zimak, dr Bogumiła Dziel-Wawrowska, dr Danuta Raj-Koziak i dr Elżbieta Włodarczyk. Uczestnicy festiwalu wzięli też udział w interaktywnych warsztatach muzykoterapeutycznych, choreoterapii i tańca integracyjnego oraz w zajęciach z emisji głosu.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
Komentarze (0)