Rozrywka i wypoczynek » Sport

VIII Bowling Cup o Puchar JM Rektora WSL

VIII Bowling Cup o Puchar JM Rektora WSL
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz ósmy odbył się Ogólnouczelniany Turniej Bowlingowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. Tegoroczną edycję wygrał zespół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Drużyna WSL uplasowała się na miejscu drugim. Najlepszym studentem zawodów okazał się Paweł Majewski z WSNHiD

Turniej odbył się w czwartek, 27 maja 2010 roku. Zawody otworzył prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, a zgromadzonych gości przywitał dr Ryszard Świekatowski, prezes AZS działającym przy WSL.

Celem WSL Bowling Cup jest integracja poznańskiego środowiska akademickiego. Do turnieju chętnie swoje zespoły wystawia większość poznańskich uczelni. Na torach można było spotkać studentów z Wyższej Szkoły Logistyki, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Zawodowej „Kadry dla Europy", Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Poza studenckimi drużynami, w turnieju stratowali pracownicy Dziekanatu i Administracji Wyższej Szkoły Logistyki oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Zasady rozgrywania turnieju są następujące: każda z uczelni wystawia drużynę, w której gra maksymalnie 6 osób. Zespoły rywalizują na oddzielnych torach w dwóch rundach. Po ich rozegraniu podsumowuje się wyniki i wyłania zwycięskie drużyny. Następnie po dwóch najlepszych zawodników z każdej z ekip rywalizuje w turnieju indywidualnym. W tym roku pojawiła się również nowa konkurencja, nazwana Cosmic, polegająca na tym, że dwóch najlepszych zawodników danego toru kulało bile w ciemnościach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »