Motoryzacja » Jednoślady

Volkswagen wsiada na motor

Volkswagen wsiada na motor
Zobacz więcej zdjęć »
Niemiecki gigant motoryzacyjny z Wolfsburga przymierza się do budowy pierwszego w historii firmy motocykla. Jak podaje brytyjski portal „Auto Express” - Volkswagen szykuje się do wejścia nie tylko na rynek motocykli, ale również trójkołowców.

Niemiecki koncern porozumiał się z austriackimi producentem motocykli KTM. Wspólnie planowane jest powołanie zespołu, który ma pracować nad budową pierwszego motoru z logo VW. Nie jest to jednak pierwsza współpraca tych firm. W 2006 roku, KTM przy współpracy z Volkswagenem zbudowało prototyp pojazdu wyścigowego X-Bow, do napędu którego użyto 2.0-litrowej jednostki Audi TT.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguTak więc obecnie pomoc KTM przy budowie motocykla dla Volkswagena jest idealną okazją, aby podziękować za wcześniejszą przysługę.

Nowy dwukołowiec z Wolfsburga może stać się początkiem rywalizacji z kolejnym niemieckim gigantem motoryzacyjnym działającym na rynku motocyklowym - BMW. Volkswagen jest również zainteresowany rynkiem trójkołowców. Warto przypomnieć tu koncept GX-3 pokazany w 2006 roku na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles. Wszystko wskazuje na to, że projekt ma spore szanse na realizację. W 2006 roku GX-3 szokował zwiedzających połączeniem kosmicznego designu i doskonałych osiągów. Niestety, kierownictwo nie zdecydowało się wtedy na wprowadzenie pojazdu do produkcji.

Dzięki lekkiej konstrukcji i żwawemu silnikowi 1.6 o mocy 125 KM, trójkołowce GX-3 oferowałyby doskonałe osiągi za przystępną cenę, a to wszystko z przyczepnością roadstera i łatwością prowadzenia motocykla. W sam raz dla szukających wrażeń entuzjastów motoryzacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »