Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

W jaki sposób dodatkowe zajęcia wpływają na rozwój dzieci?

W jaki sposób dodatkowe zajęcia wpływają na rozwój dzieci?
Zobacz więcej zdjęć »
Współcześnie, rodzice dzieci w wieku szkolnym dążą do tego, by ich pociechy oprócz chodzenia do szkoły, uczęszczały także na zajęcia pozalekcyjne, gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje. O zaletach taki zajęć mówi Mirek Woźniak, artysta warszawskiego Teatru Muzycznego Roma.

Współcześnie, rodzice dzieci w wieku szkolnym dążą do tego, by ich pociechy oprócz chodzenia do szkoły, uczęszczały także na zajęcia pozalekcyjne, gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje. Zajmowały się tym, co je interesuje i robiły to z wielkim zaangażowaniem. Jak twierdzi artysta warszawskiego Teatru Muzycznego Roma, Mirek Woźniak, młodzież, która ma kontakt z różnymi formami aktywności staje się bardziej przebojowa, pewna siebie, bardzo często prowadzi ciekawe życie oraz odnosi sukcesy na wielu płaszczyznach.

W dobie wszechobecnego internetu oraz sprzętów elektronicznych nasze dzieci po zajęciach szkolnych, w czasie wolnym, uciekają do wirtualnego świata. Kolejny raz włączona gra komputerowa, czy przeglądanie portali społecznościowych, a nawet kontakt z rówieśnikami za pomocą komunikatorów, nie wpływa pozytywnie na rozwój naszych dzieci. Ich wypoczynek możemy zaplanować w zupełnie inny sposób, sposób, który nie tylko rozwinie ich umiejętności oraz myślenie twórcze, ale również inteligencję i wrażliwość.

Zdaniem Mirka Woźniaka, solisty polskiej inscenizacji musicalu „Chicago", artysty Teatru Muzycznego Roma w Warszawie oraz instruktora w Akademii Młodych Talentów, praca w grupie i bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, pozwala pomóc w nawiązywaniu bezpośrednich relacji. Dzieci i młodzież mogą prowadzić życie w tzw. "realu", a nie w wirtualnej rzeczywistości. W mojej pracy, czyli w zajęciach o profilu musicalowym, które łączą taniec, śpiew oraz grę aktorską, bardzo istotny jest wszechstronny rozwój. Złożoność programu nauczania, proponowanego przez szkoły musicalowe - począwszy od lekcji dykcji, baletu, zadań aktorskich, a kończąc na improwizacji ruchowej, umożliwia sprawdzenie się w nietypowych sytuacjach. Dodatkowo praca z własnym ciałem, daje możliwość upustu nagromadzonych danego dnia przeżyć. Uczestnicy lepiej rozumieją swoją rolę, jak i zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem są w całej społeczności, w tym przypadku w swojej grupie zajęciowej.

Sukcesywna praca dzieci nad określonymi zadaniami pozwala im nauczyć się wykorzystywania ich unikalnych zdolności. Nie tylko podczas zajęć, ale również w życiu prywatnym. Zajęcia pozaszkolne uczą dyscypliny, jak i osiągania wcześniej zamierzonych celów. Dzieci i młodzież należące m.in. do szkół musicalowych wiedzą, iż będąc częścią danego projektu, są za niego w pełni odpowiedzialne, a on sam bez nich nie istnieje. Pozwala to poczuć im przynależność do danej grupy. Dzięki temu, w dalszym życiu są oni nie tylko otwarci i pewni siebie, ale i odporni na sytuacje stresowe. Te cenne umiejętności pozwolą w przyszłości odnieść naszym dzieciom wiele sukcesów na różnych płaszczyznach. Ponadto wspólnie spędzając z grupą kilka godzin w każdym tygodniu, niekiedy zawierają one przyjaźnie na całe życie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Akademia Młodych Talentów
http://akademiamlodychtalentow.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »