Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

W jaki sposób należy leczyć biegunkę u dziecka?

W jaki sposób należy leczyć biegunkę u dziecka?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan wśród mam dzieci w wieku 3-10 lat, aż 60% rodziców było ze swoim dzieckiem u lekarza podczas biegunki, nawet kiedy nie było to konieczne. Porady farmaceuty także mają dla rodziców duże znaczenie.

Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan[1] wśród mam dzieci w wieku 3-10 lat, aż 60% rodziców było ze swoim dzieckiem u lekarza podczas biegunki, nawet kiedy nie było to konieczne. Porady farmaceuty także mają dla rodziców duże znaczenie. Dla ¼ matek są one najważniejsze lub jedne z ważniejszych, które biorą pod uwagę. Jak jednak skutecznie leczyć biegunkę samodzielnie, jeśli akurat nie mamy możliwości wyjść z domu? Odpowiedzi udziela ekspert – lekarz, pediatra.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Jak wynika z badania marki Tasectan, rodzice mają bardzo różne sposoby radzenia sobie z biegunką – najczęściej decydują się na probiotyki i odpowiednie nawadnianie dziecka, serwując jednocześnie lekkostrawne posiłki i podając preparaty  przeciwdziałające biegunce. Jak ocenia te metody lekarz pediatra?

„Leczenie biegunki u dziecka powinno być kompleksowe – powinno obejmować nawadnianie, czyli uzupełnianie utraconych płynów. Możemy realizować to zarówno specjalnymi  preparatami, jak i wodą. Kuracja to także uzupełnianie elektrolitów,  co można robić konkretnymi preparatami dostępnymi najczęściej w aptekach bez recepty. To również dieta, czyli wyeliminowanie trudnostrawnych pokarmów i wprowadzenie probiotyków oraz zastosowanie kompleksowo działającego preparatu przeciwbiegunkowego, który będzie chronił jelito, neutralizował toksyny i jednocześnie eliminował podrażnienie czy stan zapalny jelita. Takie działanie osłaniające jelito i przeciwzapalne, niezależnie od przyczyny, będzie skracało czas trwania biegunki” – komentuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra.

 

Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy biegunki należy wprowadzić kompleksowe postępowanie. Kluczowy jest też dobór odpowiedniego preparatu. Zdaniem większości rodziców, biorących udział w badaniu marki Tasectan, (78%) powinien on przede wszystkim skracać czas trwania biegunki i być bezpieczny. Dodatkowo, ważne jest, aby łagodził uczucie napięcia brzucha i ochraniał śluzówkę jelit. Wśród preparatów przeciwbiegunkowych, warto rozważyć te, które zawierają pochodne taniny, dopuszczone do stosowania u niemowląt. Preparat powinien być dostępny w formie przystępnej dla dziecka, najlepiej bezsmakowy i rozpuszczalny w niewielkiej ilości wody.

 

Biegunka często wywołuje u dzieci rozdrażnienie, uczucie niepokoju, a nawet spadek samooceny w skutek zakłopotania. Całościowe podejście do problemów żołądkowych dziecka, pozwoli na skrócenie dolegliwości, pozwalając mu cieszyć się nieprzerwaną zabawą z rówieśnikami.



[1] Badanie ilościowe (n= 468) realizowane techniką CAWI wśród matek dzieci w wieku 3-10 lat. Badanie zrealizowane przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Valeant Sp. z o.o., dystrybutora marki Tasectan.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »