Gospodarka » Bezpieczeństwo

W trosce o przyszłość pierwszoklasisty

W trosce o przyszłość pierwszoklasisty
Zobacz więcej zdjęć »
1 września 346 tyś. siedmiolatków z całej Polski rozpocznie naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. Dla rodziców to dobry moment, aby zastanowić się nad przyszłością swoich dzieci.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut SMG/KRC na zlecenie ING Życie wynika, że 95% Polaków uważa się za osoby odpowiedzialne. Zdaniem blisko 1/3 respondentów, odpowiedzialność ta przejawia się głównie w trosce o dzieci.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zakładając rodzinę dorośli stają więc przed trudnym i odpowiedzialnym zadaniem edukacji oraz wychowania swoich pociech. Chcąc zapewnić im idealne warunki do rozwoju muszą jednak zaangażować w ten cel duże środki finansowe. W jaki sposób przygotować się na takie wydatki? Jak zapewnić dziecku lepszy start w dorosłe życie? Jednym z rozwiązań, dzięki którym rodzice mogą zabezpieczyć przyszłości swoich dzieci, jest ubezpieczenie posagowe.

Praktyczna i przejrzysta polisa
Ubezpieczenie posagowe ING Życie łączy w sobie ochronę życia z inwestycją. Oznacza to, że składka ubezpieczeniowa składa się z dwóch części. Pierwsza – inwestycyjna, przeznaczona jest na budowanie kwoty gwarantowanej, czyli tej, która zostanie wypłacona na koniec umowy. Natomiast część ochronna zabezpiecza zgromadzenie środków, nawet w wypadku śmierci rodzica, jego niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji. O tym jak procentowo zostanie podzielona składka ubezpieczony wie od początku umowy, gdyż podział ten zależy od jego wieku i okresu, na jaki umowę zawiera.

„Załóżmy, że 36–letni rodzic, posiadający 7-letnie dziecko, decyduje się na ubezpieczenie posagowe „W trosce o pewną przyszłość”. W przypadku 15-letniej umowy i składki w wysokości 250 zł miesięcznie, 25 zł przeznaczanych jest na ochronę, a pozostałe 225 zł buduje przyszły kapitał dziecka. Na koniec umowy rodzic otrzyma co najmniej sumę zainwestowanych środków, czyli 41 400 zł oraz naliczany rocznie zysk. Część ochronna ubezpieczenia zabezpieczy natomiast przyszłość dziecka, nawet w przypadku śmierci rodzica. Pomimo że składki nie będą płacone, całą kwotę gwarantowaną, wraz z potencjalnym zyskiem otrzyma pełnoletnie już dziecko” wyjaśnia Adam Gawryła, Menedżer ds. Produktów w ING Życie.   

Produkt dostosowany do potrzeb rodziców
Plan systematycznego inwestowania, poprzez regularne wpłacanie relatywnie niedużych kwot, gwarantuje ustaloną na początku umowy kwotę i daje możliwość uzyskania dodatkowego zysku naliczanego co roku. Około 95% środków inwestowanych jest w sprawdzone i ściśle określone przepisami papiery wartościowe. Oznacza to, że są one w pełni bezpieczne. Maksymalnie 5% środków przeznaczanych jest na inwestycje o wyższym stopniu ryzyka, dzięki czemu zwiększa się szansa uzyskania zysków.

„W trosce o pewną przyszłość” to rozwiązanie bardzo elastyczne, dzięki czemu można je dostosować do różnych potrzeb klientów. To, jak często będziemy płacić składki zależy tylko od nas – mogą być one opłacane miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Ponadto w przypadku przejściowych problemów finansowych istnieje możliwość zmniejszenia wysokości składki albo okresowego jej zawieszenia. Dopuszczalne jest także przekształcenia umowy w ubezpieczenie bezskładkowe” - mówi Adam Gawryła, Menedżer ds. Produktów w ING Życie. 

Ubezpieczenie posagowe, chociaż w pierwszej chwili może wydawać się skomplikowanym produktem, w rzeczywistości stanowi proste i skuteczne narzędzie, pozwalające zadbać o przyszłość oraz edukację dzieci. Miesięczny system opłacania składek doskonale mobilizuje do systematycznego oszczędzania, nawet jeśli wpłacane kwoty są minimalne. Najważniejsze jednak, że „W trosce o pewną przyszłość” łączy w sobie korzyści produktów inwestycyjnych i gwarantowanych, pozostając równocześnie prostym i przejrzystym, nawet dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z produktami ubezpieczeniowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »