Gospodarka » Przemysł
Waga samochodowa, czy warto zainwestować w jej zakup?
Zobacz więcej zdjęć » |
Urządzeniem, które wspaniale ułatwia kontrole nad wjeżdżającymi na teren zakładu i opuszczającymi go materiałami jest waga samochodowa.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Do czego można wykorzystać wagę samochodową?
Waga samochodowa jest przydatna szczególnie w gałęziach przemysłu, zajmujących się przetwórstwem surowców, które dostarczane są w formie niedającej się łatwo zmierzyć z użyciem innych typów wag lub innych urządzeń pomiarowych. To przede wszystkim przemysł spożywczy i przetwórczy, wykorzystujący różnego rodzaju surowce np. sypkie: rzepak i zboża, jabłka przemysłowe, warzywa dla przetwórstwa, buraki cukrowe. Wagi takie doskonale sprawdzą się także w zakładach przetwarzających biomasę: biogazowniach i kompostowniach, w których przywożone surowce kierowane są od razu do przerobu, a także w firmach przetwarzających metale, produkujących nawozy, wyroby z tworzyw sztucznych, z betonu lub innych materiałów sypkich, do których surowce i półprodukty docierają w dużych ilościach.
Wagi samochodowe konieczne są w wielu firmach także „na wyjściu”. O ileż łatwiej jest zważyć „gruszkę” z betonem, gdy ten jest już załadowany. Podobnie dużo łatwiej waży się załadowaną już wywrotkę lub cysternę.
Czym się kierować przy wyborze wagi samochodowej do firmy?
Wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku dostępne są wagi produkowane w różnych technologiach – stalowe, stalowo-betonowe i betonowe. Różne są także sposoby ich montażu w miejscu docelowym. Gdy konieczny jest płaski najazd, to waga musi być zagłębiona w podłożu. Jeśli zagłębienie wagi nie jest niezbędne i wystarczy, by pojazdy wjeżdżały na wagę po najeździe, to lepszym rozwiązaniem może być waga wyniesiona nad podłoże. Ten typ wag bywa w wersji „przenośnej”, to znaczy można je bez szkody dla ich działania rozmontować, przenieść na inne, przygotowane miejsce i ponownie złożyć. Ponadto wagi wyniesione nad powierzchnię podłoża są łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości.
Wagę warto dobrać do skali produkcji w firmie i określić, w jakich przedziałach obciążenia będzie użytkowana waga. Małe wagi mają dopuszczalne obciążenie do 20 ton, podczas gdy u największych modeli nośność dochodzi nawet do 60 ton, co pozwala na zważenie np. dużego ciągnika siodłowego z załadowaną naczepą lub ciężarówki razem z przyczepą. Warto też dokładnie określić, w jakich warunkach temperaturowych ma pracować urządzenie i jak dokładna ma być jednostka pomiarowa.
Decydując się na kupno konkretnego modelu wagi, należy zwrócić uwagę na zasilanie, które jest konieczne do pracy urządzenia oraz czy będzie można takie zapewnić na przewidywanym stanowisku. Decydując się na wagę samochodową warto zwrócić uwagę na dostępność różnych akcesoriów usprawniających pracę wagi, zwłaszcza odpowiedniego oprogramowania, które pozwoli np. na automatyczne dodawanie przywiezionych surowców do stanów magazynowych lub rozpoznawanie pojazdów. Warto zwrócić uwagę na firmę Kersh pod adresem www.kersh-wagi.com.pl, gdzie możemy zapoznać się z ofertą firmy. Proponują ciekawe i praktyczne rozwiązania z branży wagarskiej, które na pewno są warte uwagi.
Rozważny zakup
Wagi nie są tanie, toteż trzeba poświęcić trochę czasu na poszukanie korzystnej oferty. Podczas zakupu nie warto kierować się tylko ceną samej wagi, ale przede wszystkim technologią jej wykonania i warunkami oferowanej gwarancji. Kolejne kryterium to serwis dostępny 24/7. Jedna z firm, na którą warto zwrócić uwagę jest Kersh Nowoczesne Technologie Ważenia. Pod adresem www.kersh-wagi.com.pl, dostępna jest pełna oferta firmy, w tym specjalistyczne wagi samochodowe, zarówno stalowe, jak i betonowe, wyprodukowane według opracowanych w firmie rozwiązań technicznych i z użyciem części uznanych firm zajmujących się produkcją urządzeń pomiarowych.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)