Technologie » Internet

Walentynkowe robaki zaczynają już atakować

Walentynkowe robaki zaczynają już atakować
Zobacz więcej zdjęć »
Cyberprzestępcy świętują już Dzień Zakochanych. Waledac.C, pierwszy w tym roku walentynkowy robak rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej i ukrywa w kartce z życzeniami. Uwaga - może spowodować rozsyłanie z naszego komputera dużej ilości spamu – ostrzega firma Panda Security.

Robak Waledac.C rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod postacią kartki z życzeniami z okazji dnia świętego Walentego. Wiadomość zawiera odsyłacz umożliwiający pobranie kartki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kliknięcie odsyłacza i akceptacja pobrania pliku powoduje zainstalowanie na komputerze ofiary robaka. Złośliwe pliki opatrzono nazwami kojarzącymi się z dniem świętego Walentego:

youandme.exe

onlyyou.exe

you.exe

meandyou.exe

Po zainfekowaniu komputera robak wykorzystuje konto pocztowe ofiary do rozsyłania spamu. W tym celu gromadzi wszystkie adresy poczty elektronicznej przechowywane w komputerze użytkownika i wykorzystuje je do rozesłania powyższej wiadomości. Celem jest nakłonienie nieświadomych odbiorców do pobrania złośliwego kodu.

„Fakt, że cyberprzestępcy nadal wykorzystują tę technikę, wskazuje, że - choć nienowa - ciągle jeszcze wywołuje dużą liczbę infekcji" - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w Panda Security Polska.

Więcej informacji na temat tego ataku można znaleźć na blogu PandaLabs: http://pandalabs.pandasecurity.com/archive/Waledac-Storm-worm_2E002E002E00_-New-Target_3A00_-Valentine_1920_s-day.aspx

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 19 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Panda Security jako pierwsza firma na rynku wdrożyła nową koncepcję ochrony, gdzie każdy użytkownik bierze udział w walce ze złośliwym oprogramowaniem, przesyłając na serwery Panda dane na temat nowych zagrożeń. Zaimplementowana technologia, zwana Kolektywną Inteligencją zmniejsza wykorzystanie przepustowości przez poszczególne komputery, zapewniając przy tym szybszą i pełniejszą ochronę. Panda Antivirus Pro 2009, Panda Internet Security 2009 oraz Panda Global Protection 2009 to nowa era w dziedzinie zabezpieczeń. Kolektywna Inteligencja funkcjonuje jako baza danych online działająca w czasie rzeczywistym, w której przechowywana jest większość plików sygnatur. Dzięki temu punkty końcowe są obciążone jedynie ich niewielką częścią.
W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po siedmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe: www.pogotovie.pl 

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »