Technologie » Komputery

What you see is what you get – rewolucja w pracy z obrazem

What you see is what you get – rewolucja w pracy z obrazem
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Konica Minolta wraz z partnerami - Eizo, PuzzleFlow, CREO oraz Phase One – zaprezentowała najnowsze technologie i rozwiązania w dziedzinie druku, fotografii cyfrowej i pracy z obrazem.

22 kwietnia 2010 r. w Digital Imaging Square w Warszawie firma Konica Minolta Business Solutions Polska wraz z partnerami zaprezentowała najnowsze rozwiązania z dziedziny profesjonalnego druku, fotografii cyfrowej, zarządzania barwą i technologii wyświetlania obrazu.

Dzięki udziałowi ekspertów Konica Minolta, Eizo, PuzzleFlow, CREO oraz Phase One, pokazany został pełny proces wykonania fotoalbumów i innych dokumentów wymagających perfekcyjnego odwzorowania kolorów, obejmujący: wykonanie zdjęcia, jego obróbkę, certyfikacje i wydruk. Głównym punktem programu była prezentacja możliwości urządzenia bizhub PRO C65hc wykorzystującego rewolucyjną technologię druku – high chroma.

„Urządzenie drukujące bizhub PRO C65hc to rozwiązanie dedykowane profesjonalnym fotolabom, agencjom reklamowym i studiom graficznym,” – powiedział Mateusz Woźniak Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska. „Dzięki wykorzystanej technologii high chroma bizhub PRO C65hc wprowadza przełom w dziedzinie wydruku zdjęć i innych dokumentów, gdzie odwzorowanie musi być idealne. Wydruki pochodzące z tej maszyny charakteryzują się niespotykanym dotąd nasyceniem i odwzorowaniem kolorów. What you SEE is what you GET – to dokładnie to, czego możemy spodziewać się po tej technologii.”

Bizhub PRO C65hc łączy wyjątkowy potencjał w dziedzinie druku kolorowego z imponującą elastycznością w zakresie wyboru nośników i wieloma opcjami wykańczania w trybie inline. Dodatkowo urządzenie to pozwala na pełną personalizację wydruków oraz tzw. druk na życzenie. Pozwala to na tworzenie materiałów takich jak, książki, foldery reklamowe i ulotki w pełni dedykowane konkretnym osobom oraz ich wydruk z pominięciem tradycyjnie rozumianej fazy prepressu.

Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się ponadto: charakteryzujące się równomiernym podświetleniem nowoczesne monitory graficzne firmy EIZO; zaawansowane systemy fotografii cyfrowej Phase One; aplikacja do obróbki zdjęć Capture One 5.1. oraz oprogramowanie do zarządzania przepływem druku Puzzle Flow.

Uczestnicy spotkania mogli osobiście wypróbować prezentowane rozwiązania. W zorganizowanym w Digital Imaging Square atelier fotograficzne wykonywano zdjęcia, które były przedmiotem dalszych prac na udostępnionych stanowiskach do obróbki komputerowej, certyfikacji, a także wydruku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »