Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wielkie Targi Roślin w Porcie Łódź

W najbliższy piątek i sobotę w Porcie Łódź będzie naprawdę zielono! To za sprawą Wielkich Targów Roślin, które 19 oraz 20 listopada odbędą się w Centrum przy Pabianickiej.

Mnóstwo gatunków roślin pochodzących praktycznie z całego świata, porady ekspertów, profesjonalne wskazówki dotyczące uprawy roślin doniczkowych oraz atrakcje dla dzieci – będzie się działo! 

 

Roślina w domu to bez wątpienia same korzyści. Nie tylko pozwala wizualnie ocieplić wnętrze, ale wpływa także pozytywnie na nasz nastrój. Niektóre gatunki charakteryzują się też wyjątkowymi właściwościami oczyszczania powietrza. Ale jaką roślinę wybrać do swojego mieszkania, w jakim miejscu ją postawić i jak ją pielęgnować by pięknie nam rosła i cieszyła oko przez długie lata? Na to i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci i pasjonaci roślin z Małej Szklarni, którzy o roślinach wiedzą wszystko! Zielona strefa czynna będzie dla Klientów w piątek i sobotę od godziny 10:00 do 21:00.

 

Wielkie Targi Roślin to niepowtarzalna okazja by dowiedzieć się, jaki gatunek roślin idealnie pasuje do naszego trybu życia i warunków mieszkaniowych oraz porozmawiać w ekspertami o potrzebnych akcesoriach do uprawy roślin, a także o aranżacji zieleni w naszym domu. Na targach zakupić będzie można rośliny pochodzące praktycznie z całego świata i różnych stref klimatycznych, a ze względu na ogromny wybór gatunków, każdy z pewnością znajdzie swoją wymarzoną roślinę – zarówno osoby doświadczone w uprawie roślin doniczkowych, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją zieloną przygodę. 

 

Na wydarzeniu zorganizowane będą także bezpłatne atrakcje dla dzieci. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których udekorują doniczkę ze swoją własną roślinką, która razem z nimi wróci do domu. Mały roślinny upominek będzie piękną ozdobą dziecięcego pokoju, a zarazem pozwoli maluchom doświadczyć odpowiedzialności za roślinkę. 

 

Port Łódź przypomina także o eko-wyzwaniach. Jeszcze do 20 listopada włącznie trwa akcja, w której Centrum zachęca do wprowadzania w życie prośrodowiskowych nawyków, takich jak ograniczenie plastiku w codziennym życiu, czy wybór zrównoważonych, wielorazowych i biodegradowalnych produktów. Na zachętę i dobry początek ekologicznego stylu życia, Port Łódź przygotował dla Klientów drobne upominki. Za każde 100 zł wydane w sklepach Centrum (łączyć można maksymalnie dwa paragony) otrzymamy eko gadżet, np. zestaw bambusowych słomek do napojów (czwartek), piorące orzechy (piątek) i woskowijkę (sobota). Eko niezbędniki odbierać można w Punkcie Info w godzinach 12:00 – 20:00. Do 20 listopada w Atrium Portu Łódź działać będzie także punkt UbraniaDoOddania.pl, w którym oddawać można nienoszone już ubrania i dodatki oczywiście czyste i niezniszczone. Dodatkowo za każdy kilogram zebranych ubrań przekazane zostanie 1 zł na wsparcie Fundacji Gajusz.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »