Dom » Architektura
Wiosenne porządki
Warto rozpocząć je od kuchni – w końcu spędzamy w niej sporo czasu i zależy nam na tym, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również piękna i jak najbardziej ekologiczna. Czasami wystarczy wprowadzić kilka nowych detali, które nie tylko ułatwią przygotowywanie posiłków, ale również odmienią dobrze znane pomieszczenie nie do poznania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Krok 1: Przechowywanie rzeczy
W idealnej kuchni przede wszystkim panuje porządek. Niestety zaprowadzenie go nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeżeli nie mamy do dyspozycji zbyt dużego pomieszczenia. Wbrew pozorom to nie brak przestrzeni jest problemem, ale wybór niewłaściwych rozwiązań. – W GTV stawiamy na rozwiązania, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca, a przy tym ułatwiają wykonywanie codziennych czynności – mówi Marcin Sałek, koordynator działu konstrukcyjnego w GTV. – System szuflad Modern Box umożliwia pełne wysunięcie, dzięki czemu dostęp nawet do głęboko schowanych przedmiotów jest ułatwiony. Zastosowane rozwiązania pozwalają na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni – także tej, która znajduje się np. pod piekarnikiem. Ważną kwestią jest również cichy domyk, który zwiększa komfort użytkowania – dodaje.
Na rynku znajdziemy dziś wiele propozycji, jak zorganizować funkcjonalną i estetyczną kuchnię. Produkty, takie jak wspomniany Modern Box, znakomicie wpisują się niemal w każdy projekt zabudowy kuchennej – tradycyjnej, nowoczesnej, minimalistycznej, dając wiele możliwości modyfikacji bez konieczności szukania kompromisów.
Krok 2: Organizacja przestrzeni
Uzupełnieniem porządków w kuchni są wkłady do szuflad Customi, wykonane z drewna bukowego najwyższej jakości – nie tylko pomagają zapanować nad chaosem w szafkach ze sztućcami i akcesoriami kuchennymi, ale prezentują się przy tym znakomicie i zachowują nienaganny wygląd przez długie lata. Kolejnym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować, są także segregatory na odpady. – Nowoczesność oznacza bycie eko – twierdzi Marcin Sałek. – Aby pomóc naturze, nie musimy wcale rezygnować z funkcjonalności w kuchni. Wręcz przeciwnie – możemy ją zwiększyć. W tym celu stworzyliśmy segregatory na odpady Practi Eco i Multino. Są nie tylko pojemne i ułatwiają segregację śmieci, ale także łatwo wkomponować je w projekt kuchni. Dzięki teleskopowym prowadnicom możemy je także wysunąć, co ułatwia użytkowanie – dodaje.
Często pomijanym aspektem organizacji pracy w kuchni jest właściwe oświetlenie. Tymczasem to właśnie ono decyduje o tym, jak się w niej czujemy. Oprócz oświetlenia głównego warto pomyśleć o odpowiednim doświetleniu takich miejsc jak blat kuchenny, powierzchnia robocza, zlew. Także w tym przypadku warto pozostać eko. Zastosowanie profili Glax z oświetleniem LED pozwoli na doświetlenie blatu i dyskretnie podkreśli również design mebli. Energooszczędność wpływa pozytywnie nie tylko na środowisko, ale również na stan naszego portfela.
Krok 3: Dbałość o detale
Dopełnieniem porządków może być zadbanie o drobne rzeczy. Wystarczy kilka akcentów, które uatrakcyjnią przestrzeń. Jednym z nich mogą stać się uchwyty do mebli. Wybierając te wykonane z wytrzymałych i eleganckich materiałów, nie tylko odmienimy kuchnię wizualnie, ale również odkryjemy nieznane dotąd zastosowania. Uchwyt Tivoli można np. wykorzystać jako wieszak na ściereczki czy ręczniki. Takich zmian możemy dokonać bez angażowania profesjonalistów.
Nadesłał:
AZ_2018
|
Komentarze (0)