Dom » Budownictwo

Wiosenne porządki w ogrodzie: konserwacja drewna

Wiosenne porządki w ogrodzie: konserwacja drewna
Zobacz więcej zdjęć »
Już niebawem do ogrodów zawita wiosna, a wraz z nią rozkwitną pierwsze kwiaty i pojawi się zieleń krzewów i drzew. Aby w pełni cieszyć się tym wyczekanym widokiem, warto starannie uporządkować przestrzeń wokół domu. Obowiązkowym punktem na liście wiosennych prac ogrodowych jest także odświeżenie dre

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ogrodzenie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale i estetyczną, świadcząc o dobrym guście mieszkańców. Zanieczyszczone i wyblakłe po zimie wymaga zatem stosowanej konserwacji, np. Impregnatem Eco & Protection marki Drewnochron. Preparat podkreśli piękną strukturę drewna, ale przede wszystkim będzie je chronił przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, w tym przed odpowiadającą za jego degradację wilgocią, a także zabezpieczy surowiec przed rozwojem pleśni i glonów. 

Drewniane meble, nawet jeśli zimą nie były wystawione na zewnątrz, także mogą potrzebować odświeżenia, by w sezonie cieszyły zadbanym wyglądem. Stosując odpowiednie preparaty ochronno-dekoracyjne za jednym zamachem można zapewnić im kompleksową ochronę i nadać nową estetykę. Zielony odcień Impregnatu Extra Powłokotwórczego od Drewnochron będzie efektownie komponować się z ogrodową roślinnością. Formuła produktu pozwala za zachowanie widocznego usłojenia, które w dużej mierze decyduje o uroku tego naturalnego surowca. 

Śnieg i mróz, których w tym sezonie nie brakowało, mogły osłabić drewniane deski na tarasach czy balkonach. Dlatego w ramach przygotowań do wiosny warto również ocenić ich kondycję i przeprowadzić prace pielęgnacyjne. Do renowacji podłogi świetnie sprawdzą się oleje. Zapewnią bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniając jego strukturę i zapobiegając rozsychaniu. A to wszystko z zachowaniem szlachetnego efektu dekoracyjnego. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »