Technologie » Komputery

Wizualizer Lumens DC120 z przystawką Wi-Fi nagrodzony na targach BETT 2012

Wizualizer Lumens DC120 z przystawką Wi-Fi nagrodzony na targach BETT 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Wizualizer Lumens DC120 z bezprzewodową przystawką DC-A11 otrzymał nagrodę "WINNER BETT AWARDS 2012" dla najlepszego produktu w kategorii urządzeń cyfrowych podczas zakończonych właśnie w Londynie największych targów edukacyjnych BETT 2012.

Lumens DC120 to pierwszy bezprzewodowy wizualizer na świecie – doceniona została jego jakość oraz innowacyjność. (www.multimediawszkole.pl). Targi BETT odwiedzają rokrocznie rzesze brytyjskich nauczycieli i innych gości z całej Europy, zainteresowanych nowymi technologiami w edukacji. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 11-14 stycznia 2012 w hali Olympia w Londynie i zgromadziła 630 wystawców.

Wizualizer Lumens DC120 to bardzo lekkie i kompaktowe rozwiązanie, idealne dla nauczycieli często zmieniających sale lekcyjne. Wizualizer jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Giętka, tzw. gęsia szyja pozwala na ustawienie kamery pod dowolnym kątem, umożliwiając podgląd dokumentów i obiektów 3D. Wizualizer zasilany jest z portu USB, dzięki czemu nie jest konieczne używanie dodatkowych, zewnętrznych zasilaczy i przewodów.

W połączeniu z bezprzewodową przystawką DC-A11 staje się bardzo wygodnym i efektywnym narzędziem dla nauczycieli – umożliwia prezentowanie na ekranie szczegółów, np. doświadczeń z dowolnego miejsca sali czy nawet z przyszkolnego ogródka.

Przystawka Lumens DC-A11 pozwala na bezprzewodowe połączenie wizualizera DC120 z komputerem. Urządzenie pracujące w standardzie IEEE 802.11n pozwala na przesył obrazu z częstotliwością 20 FPS na maksymalną odległość 30 metrów. Wbudowany akumulator zasila wizualizer przez minimum 6 godzin, a czas jego ładowania wynosi około 3 godziny. Wizualizer Lumens DC120 z przystawką waży ok. 2 kg.

„Lumens DC120 to pierwszy na świecie bezprzewodowy wizualizer. Łatwość obsługi i brak kabli połaczeniowych znakomicie ułatwia wykorzystanie wizualizera nie tylko w klasie czy sali wykładowej, ale i na zewnątrz. Liczymy, że ta prestiżowa nagroda pomoże nam zainteresować kolejnych nauczycieli i umocnić pozycję lidera na rynku wizualizerów w Polsce” – mówi Tomasz Kliczkowski wiceprezes ViDiS SA – wyłącznego dystrybutora Lumens na terenie kraju.

Nagrody "WINNER BETT AWARDS 2012" przyznawane są od ponad 25 lat za jakość, efektywność i łatwość obsługi.

ViDiS SA,  (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego. Reprezentujący w Polsce następujące, światowe marki : AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), AVTek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Casio (projektory Laser&Led Hybrid), DISPIO (ściany LCD), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek),  LUMENS (wizualizery), NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PANASONIC (projektory, monitory), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), QOMO (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), REXEL (niszczarki, gilotyny, dziurkacze, zszywacze), SANYO (projektory, monitory), SMART MEDIA SOLUTIONS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego, pogodoodporne obudowy do monitorów), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), VIVITEK (projektory).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole i www.multimediawprzedszkolu.pl

ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek oraz Qomo.

W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.

ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:

- Gepard Biznesu 2011 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów

- Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna

- Gazela Biznesu 2011 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

ViDiS SA, ul. Ojca Beyzyma 7, 53-204 Wrocław   
tel. (071) 33 880 00, fax (071) 33 880 01    
e-mail: biuro@vidis.pl

Obsługa Prasowa i PR firmy ViDiS:

Małgorzata Błachnio, mobile: (+48) 509 047 721, e-mail: malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

VIDIS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Najlepszy czarter mazury . Jachty do wynajęcia.

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »