Firma » Finanse

Wokół dużych pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości stanowią atrakcyjną ofertę tam, gdzie biznes z różnych przyczyn napotyka na trudności związane z pozyskaniem kredytu bankowego.

Dobre postrzeganie

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Coraz dalej idące wymogi etyczne, chęć utrzymania się na rynku na jednym z czołowych miejsc, praca na podstawie poleceń, działania marketingowe, PR i reklamowe – to tylko wybrane elementy strategii firm pozabankowych, traktujących wysoką jakość jako podstawę i klucz do sukcesu. – Kadra prawników, wyedukowanych doradców,  wywodzących się z sektora bankowego, znających wysokie oczekiwania klientów, dba o wizerunek firmy, by klienta przyciągnąć, zatrzymać i zyskać polecenia – mówi Paweł Zieliński, Członek Zarządu Speed Cash Polska.

 

Dobra praktyka

Jest to prosta, a jednocześnie bezpieczna forma uzyskania kapitału. Pożyczki, w przeciwieństwie do kredytu bankowego, nie są celowe, można je spożytkować na dowolne inwestycje.  – Bezpieczeństwo i wiarygodność pożyczek są pochodnymi tego, że środki pochodzą z funduszu, a fundusz jest zasilany przez prywatnych inwestorów. Chętnie angażują się finansowo i jednocześnie stoją na straży wysokiej jakości, bo dzięki temu są w stanie osiągnąć stopy zwrotu wyższe niż na rynku – podkreśla Paweł Zieliński. Firmy udzielające pożyczek pod zastaw nieruchomości nie odrzucają wniosków firm w złej sytuacji finansowej, gdyż pod uwagę biorą głównie zabezpieczenie wierzytelności, a także przyszłe zyski, które osiągnie przedsiębiorca po zrealizowaniu celu inwestycyjnego. Czas reakcji, czyli czas od momentu złożenia wniosku do momentu przelania pieniędzy na konto pożyczkobiorcy także jest dużo lepszy (nawet do 24 godzin) niż w przypadku banków. Tu liczy się swobodny dostęp do środków, czy to pod kątem planów inwestycyjnych, czy wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

Pod zastaw, czyli…

To pojęcie wskazuje, że zabezpieczeniem pożyczki ma być nieruchomość, np. mieszkanie, dom, lokal usługowy, hotel czy farma wiatrowa. Na tej nieruchomości firma pożyczkowa ustanawia hipotekę, czyli w istocie rzeczy mamy do czynienia z pożyczką hipoteczną. Hipoteka pojawia się w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości  (w dziale IV księgi).  – Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości charakteryzują się dużą elastycznością, dzięki czemu każdą potrzebę klienta rozpatrujemy indywidualnie – mówi Paweł Zieliński. Pod uwagę bierze się wszystkie niestandardowe rozwiązania, które mogą stanowić gwarancję dla pożyczki.

 

 

A zysk?

Firmy na rynku pożyczek pozabankowych hipotecznych oczywiście zarabiają, chodzi jednak o to, by pokazać, jak zarabiają. Ta kwestia jest kształtowana przez kodeks etyki, a w oparciu o niego – przejrzystą umowę pożyczki. Zanim transakcja dojdzie do skutku, istotne są:  umiejętna ocena sytuacji finansowej klienta, proponowanego zabezpieczenia w postaci nieruchomości, a także wyjaśnienie klientowi jego praw i obowiązków wynikających z zawieranej transakcji. Zdarzają się przypadki, kiedy tuż przed samym podpisaniem umowy transakcja nie dochodzi do skutku. Jeżeli klient ma wątpliwości lub ma je pożyczkodawca, umowa nie może zostać zawarta. W interesie obu stron jest przecież spłata zobowiązania. Tylko wtedy ten biznes ma sens.

 

W różnorodności siła Każdy klient jest inny, a rynek pozabankowy niezwykle różnorodny. Ważne, by firmy skupiające się na rynku pożyczek hipotecznych, pożyczały środki w sposób zapewniający klientowi poczucie bezpieczeństwa. Tym głównie należy kierować się przy wyborze podmiotu finansującego. Dobra decyzja oznacza nie tylko komfort na lata, oszczędność czasu i nerwów, ale także zmianę postrzegania firm pożyczkowych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SCP

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »