Technologie » Komputery

World Usability Day na Pradze

Dlaczego Windows Phone łaskocze i co z tym zrobić? Już 8 listopada z okazji World Usability Day na warszawskiej Pradze odbędzie się spotkanie projektantów interfejsów. W planach trzygodzinny blok z prezentacjami, Speakers Corner i after party.

O czym będzie można usłyszeć podczas World Usability Day? – Styl projektowania Modern User Interface znacznie odstaje od typowych rozwiązań, do których przyzwyczaiły nas nasze iPhone'y czy smartfony z androidem. Opowiem o doświadczeniu projektowania aplikacji kulinarnej Przepisy.pl dla Windows Phone w porównaniu z innymi platformami mobilnymi – mówi Agata Pasikowska, projektantka interakcji w Kalicińscy.com, psycholożka, doktorantka, która wykłada na psychologii nowych technologii w SWPS. Obok niej z prezentacjami wystąpią m.in. Marcin Malicki z Centralnego Ośrodka Informatyki, Wiesław Kotecki z UseLab, Paweł Haltof z Artegence, Paweł Czerski z Filmaster, Paulina Rzymska z K2 i Justyna Karamuz z Agory.

 

WUD na Pradze (www.wudnapradze.org) to inicjatywa warszawskich projektantów UX z okazji World Usability Day (Światowego Dnia Usability). Celem organizatorów jest, jak sami mówią, zarażanie pasją i dzielenie się wiedzą z zakresu User Experience, Usability i Architektury Informacji. Jednak przede wszystkim to okazja, by wymienić się doświadczeniami, poglądami i wrażeniami w nieformalnej atmosferze. Po prezentacjach przewidziano czas dla mniej doświadczonych projektantów – podczas Speakers Corner będą mogli krótko zaprezentować swoje projekty.

 

Impreza odbędzie się w siedzibie SWPS (ul. Chodakowska 19/31) w godz. 18-21. – Zapraszamy nie tylko doświadczonych projektantów, którzy chcą przyjrzeć się pracy innych, ale też młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają zawodową przygodę, poszukują inspiracji i wsparcia – mówi Wiesław Bartkowski, kierownik modułu specjalizacyjnego interakcja człowiek - komputer w SWPS.

 

Organizatorem wydarzenia jest CHI Polska, oficjalny oddział ACM SIG CHI, zajmujący się popularyzacją wiedzy dotyczącej Interakcji Człowieka z Komputerem (Human Computer Interaction, HCI), rozwijaniem świadomości HCI oraz wspieraniem badań w biznesie i nauce. CHI zajmuje się także tworzeniem sieci kontaktów między profesjonalistami oraz entuzjastami HCI. SWPS jest oficjalną siedzibą CHI Polska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

akiedrzynska@swps.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »