Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wrocławscy podróżnicy już w domu!

Wrocławscy podróżnicy już w domu!
Zobacz więcej zdjęć »
Z wielką radością informujemy, iż uczestnicy rowerowej wyprawy po bezdrożach i pustyniach Afryki „Afryka Nowaka” właśnie wrócili do domu! Arkady Wrocławskie są sponsorem tej niezwykłej inicjatywy (sponsor etapu).

Fotografie i skarby przywiezione z podróży będzie można niebawem zobaczyć właśnie w Arkadach Wrocławskich. 

Rowerowa podróż przez Afrykę to projekt „Afryka Nowaka”, czyli wyprawa szlakiem podróży Kazimierza Nowaka. Projekt jest poświęcony wielkiemu polskiemu podróżnikowi i reporterowi, który w latach 30. ubiegłego wieku przejechał na rowerze z północy Afryki na południe i z powrotem, pokonując około 40 tysięcy kilometrów.

Podróż zajęła mu ponad pięć lat. Jego wyczyn nigdy nie został należycie doceniony. Dlatego uczestnicy projektu „Afryka Nowaka” chcieli przypomnieć historię tego niezwykłego wyczynu i możliwie jak najwierniej odtworzyć trasę, którą przebył Kazimierz Nowak.

Ekipa z Wrocławia pokonała trasę 12 etapu „Afryki Nowaka”. Na rowerach przejechali tysiąc kilometrów przez Namibię! W grupie znaleźli się: Konrad Pędziwiatr, Łukasz Pałka, Joanna Rutkowska, Julia Marchlewicz. Trasa sztafety wiodła przez wiele charakterystycznych punktów południowo-zachodniej Afryki. Warto zaznaczyć, że wyprawa ma charakter sztafety rowerowej. Team przejął pałeczkę od uczestników 11 etapu na granicy RPA, a zakończył swój odcinek w Gobabis, sztafeta będzie miała swój ciąg dalszy.

Sponsorem głównym dwunastego etapu projektu „Afryka Nowaka” była Galeria Handlowa Arkady Wrocławskie. W grudniowym Konkursie „Afryka w środku zimy” Klienci Galerii będą mogli wygrać cenne nagrody: wycieczkę do Afryki oraz brylant oprawiony w meteoryt z Gibeonu. Wykonawcą biżuterii będzie znany wrocławski artysta Sławomir Derecki. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu podczas specjalnego „Dnia Afryki”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

patrycja.gowienczyk@fabrykaidei.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »