Dom » Ogrody

Współczesny tajemniczy ogród

Współczesny tajemniczy ogród
Zobacz więcej zdjęć »
Zieleń odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Przebywanie wśród roślin, dotykanie ich, daje poczucie bliskości z naturą. W miastach duże kompleksy roślinne zastąpić muszą rośliny doniczkowe hodowane w pokojach, na balkonach i tarasach.

Szczęśliwi posiadacze większych działek wokół domu mogą jednak pozwolić sobie na znacznie więcej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ogród od stuleci jest naturalnym dopełnieniem budynku. W historii architektury krajobrazu szczególne miejsce zajmują japońskie ogrody. Projekt zdecydowanie bardziej uporządkowany nasuwa na myśl geometryczne ogrody francuskie, zaś projektowanie ogrodów, które sprawia wrażenie bardziej spontanicznego, nieuporządkowanego i sentymentalnego jest typowe dla szkoły angielskiej.

Na planowanie przestrzeni wokół domów w przeszłości decydowały się jedynie najbardziej zamożne rody, zlecając wybitnym architektom projektowanie ogrodów. Warszawa słynie z kilku takich kompleksów roślinnych. Wyróżnia się przede wszystkim Wilanów z efektownym parkiem francuskim oraz Łazienki, letnia siedziba króla Stasia, która na myśl przywodzi ogrody angielskie.

Dziś na projektowanie ogrodów decyduje się już znacznie więcej osób. Architekci przestrzeni przy tym dbają, żeby tworzyć funkcjonalne i jednocześnie piękne ogrody Projekt zawiera nie tylko plan zagospodarowania ogrodowej przestrzeni, ale również uwzględnia wszystkie instalacje, łącznie z systemem nawadniania i oświetleniem. Prywatny ogród dzięki temu może stać się tajemniczym zaciszem, w którym będzie można wypocząć po ciężkim dniu, ale również idealnym miejscem do zorganizowania rodzinnej czy towarzyskiej zabawy przy grillu. Projektowanie ogrodów może być ciekawą zabawą, ale jednak lepiej jest zdać się na fachowców, których profesją i pasją są nowoczesne ogrody Projekt przez nich przygotowany to zwykle zapowiedź uroczego, nowoczesnego i zjawiskowego ogrodu.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tanie mieszkania
http://www.taniemieszkania.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »