Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Optymalne i skuteczne odchudzanie

Optymalne i skuteczne odchudzanie
Zobacz więcej zdjęć »
Na temat odchudzania powiedziano już niemal wszystko. Niektóre osoby, które maja problemy z nadwagą wypróbowały niemal wszystkie diety cud, kopenhaskie, Kwaśniewskiego, proteinową i wiele, wiele, innych.

Prawda jednak jest taka, że nie są one skuteczne jeżeli nie wiemy o naszym organizmie zbyt wiele. Dlatego też skuteczna dieta musi być podparta opinią autorytetu i badaniami. Wizyta u dietetyka powinna być pierwszą rzeczą jaka robimy planując dietę. Być może nasza nadwaga wynika z innych przyczyn niż tylko nieodpowiednie odżywianie i brak ruchu. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Niektóre osoby po prostu mają skłonności do utrzymywania odpowiedniej wagi i nie mogą tego zmienić nawet bardzo restrykcyjna dietą. Na wzrost wagi wpływa również wiele schorzeń. Cukrzyca czy problemy z tarczycą powinny więc zostać wykluczone przed rozpoczęciem diety - być może nie zdajemy sobie sprawy z problemów zdrowotnych, które często przebiegają we wczesnej fazie bezobjawowo. Warto również poprosić lekarza o skierowanie na badania tolerancji pokarmowej. Mimo, że mamy ochotę na pewne rzeczy i je lubimy, może się okazać, że nam po prostu nie służą. Kolejną rzeczą jest indeks glikemiczny. Kaloryczność pokarmów i ich skład nie powinny być jedyną rzeczą na która powinniśmy zwracać uwagę. Im wyższy indeks glikemiczny, tym potrawa bardziej tucząca.

Dietetyk po zapoznaniu się z naszymi predyspozycjami i badaniami powinien rozpisać nam dietę odpowiednia do naszych potrzeb. Takie diety nie powodują, że chodzimy głodni. Odżywiają organizm, ale jednocześnie pozwalają nam spalić zbędne kalorie. I oczywiście ruch! Wystarczy przemóc pierwszy opór i zacząć się męczyć - endorfiny wyzwalane podczas wysiłku powinny nas ostatecznie przekonać do tej formy aktywności.

Warto jednak ćwiczyć pod okiem osoby takiej jak  trener personalny Kraków. Taki przeznaczony tylko dla nas trening personalny  pozwoli spalić tłuszcz i poprawić kondycję. Co więcej trener osobisty Kraków zawsze dobrany jest do naszych potrzeb – możemy więc być pewni, że nie przeforsujemy organizmu!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »