Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Współpraca ekspertów Schneider Electric z Politechniką Poznańską

Pierwsze w Polsce Laboratorium Systemu KNX i Oceny Efektywności Energetycznej Instalacji dzięki współpracy ekspertów Schneider Electric z Politechniką Poznańską.

27 października b.r. w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej odbyła się uroczystość otwarcia Laboratorium Systemu KNX i Oceny Efektywności Energetycznej Instalacji.

Laboratorium stworzone przy współpracy kadry naukowej Politechniki Poznańskiej i ekspertów Schneider Electric, lidera w zarządzaniu energia elektryczną, jest pierwszą tego typu pracownią w Polsce . W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele Firmy, władze Uczelni, wykładowcy i studenci Politechniki Poznańskiej. Podczas spotkania został zaprezentowany rozwój systemu KNX, sterowanie instalacjami w pomieszczeniu oraz możliwości badawcze i szkoleniowe Laboratorium.

W laboratorium możliwe będzie prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie:

  • projektowania i testowania systemów sterowania instalacją grzewczą i określenie jej efektywności energetycznej na potrzeby budownictwa
  • opracowania i testowania rozwiązań projektowych instalacji sterujących zapewniających obniżenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej
  • opracowanie technologii oprogramowania i testowania nowych i eksploatowanych instalacji
  • badania możliwości podłączenia i sterowania urządzeniami odbiorczymi w instalacji KNX
  • badania i oceny zagrożeń urządzeń i instalacji KNX oraz opracowania skutecznych zabezpieczeń przed tymi zagrożeniami
  • opracowanie i testowanie układów integracji instalacji budynku z urządzeniami i systemami bezpieczeństwa

System Merten KNX Schneider Electric zainstalowany w pracowni umożliwia proste projektowanie i nieograniczone możliwości przy programowaniu funkcji budynku. Regulacja oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, sterowanie roletami oraz żaluzjami znacznie ogranicza zużycia energii oraz podnosi efektywność energetyczną budynku. Panel dotykowy pozwala na centralne zarządzanie funkcjami budynku i odczytanie aktualnego stanu urządzenia co umożliwia świadome zarządzanie energią. Dzięki interfejsowi MERTEN@HOME system może być sterowany i nadzorowany przez Internet.

Jesteśmy bardzo zadowolenie z efektów naszej współpracy z Politechniką Poznańską. My jako Firma mamy okazję zaprezentować najnowsze rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną budynków, studenci z kolei mają do swojej dyspozycji zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwoli im rozwijać wiedzę i zainteresowania... powiedział Ireneusz Rzeczkowski, Project Manager Schneider Electric Polska.

Nowo otwarte laboratorium jest kolejnym dowodem na zaangażowanie firmy Schneider Electric w rozwój świadomości społeczeństwa w zakresie efektywności energetycznej. Firma od lat wspiera rozwój programów edukacyjnych i pomaga młodym inżynierom znaleźć się na rynku pracy. Schneider Electric organizuje szkolenia, prowadzi wykłady na uczelniach wyższych, uczestniczy w Targach Pracy jak również oferuje różnorodne programy stażowe dla studentów i absolwentów uczelni technicznych.
O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2009 grupa uzyskała 15,8 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 100 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii"

www.schneider-electric.pl

Kontakt dla prasy:

Schneider Electric

Anna Szymczyk

Tel.: +48 22 511 82 52

Faks : +48 22 511 82 02

email : anna.szymczyk@pl.schneider-electric.com

Monday PR

Ewa Mittelstaedt

Noakowskiego 10 lok. 30
00-666 Warszawa

Tel. +48 22 487 84 21

email: ewa@mondaypr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »