Technologie » Telekomunikacja
Współpraca partnerska Siemens i Polycom na rzecz Unified Communications
Zobacz więcej zdjęć » |
Grupa Siemens Enterprise Communications, światowy lider w dziedzinie rozwiązań unified communications (UC) oraz firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, ogłosiły strategiczne partnerstwo oraz zawarły globalną umowę dotyczącą sprzedaży rozwiązań na bazie platformy Siemens OpenScape, co umożliwi klientom odnoszenie korzyści związanych z podniesieniem wydajności i oszczędnością dzięki płynnej implementacji rozwiązań telepresence, wideokonferencji w jakości HD oraz aplikacji współpracy oferowanych przez firmę Polycom w ramach środowiska unified communications firmy Siemens.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
"Komunikacja wizualna stanowi główny element współpracy w ramach unified communications i w znaczny sposób wpływa na wydajność organizacyjną i sukces naszych klientów. Dzięki współpracy z firmą Polycom, Siemens oferować będzie klientom kompleksowe rozwiązanie do realizacji komunikacji wizualnej w przedsiębiorstwach w oparciu o platformę Siemens UC," powiedział Mark Stone, Prezydent i CEO w firmie Siemens Enterprise Communications. "Praca z liderem w branży, firmą Polycom, daje nam możliwość kontynuowania założeń Otwartej Komunikacji i oferowania pełnej gamy zintegrowanych rozwiązań komunikacji wizualnej, które spełniają potrzeby naszych klientów."
"Organizacje w branży wdrażają rozwiązania komunikacji wizualnej firmy Polycom w celu podniesienia wydajności i produktywności geograficznie rozproszonych zespołów, jak również w celu umocnienia relacji z klientami, partnerami i dostawcami," powiedział Robert Hagerty, Prezydent i CEO Polycom. "Dzięki współpracy z firmą Siemens możemy dostarczać wszechstronne rozwiązania współpracy z wykorzystaniem podstawowych narzędzi komunikacyjnych wykorzystywanych przez ludzi każdego dnia, jak również w charakterze zintegrowanego elementu kompleksowego rozwiązania UC, które jest proste w zarządzaniu i użytkowaniu."
Firma Siemens koncentruje się na zastosowaniu rozwiązań wideo, które stanowić będą część kompleksowej platformy unified communications. W ramach globalnej umowy na sprzedaż, Siemens oferować będzie klientom rozwiązania komunikacji wizualnej firmy Polycom, w tym nagradzane rozwiązania telepresence do zastosowań indywidualnych, w salach konferencyjnych oraz rozwiązania typu „immersive", systemy wideokonferencyjne, jak również aplikacje współpracy. Będą one implementowane na najbardziej skalowalnej i niezawodnej platformie infrastruktury do komunikacji wizualnej w branży, która zapewnia scentralizowane zarządzanie i realizację (provisioning); funkcje obsługi konferencji w wielu sieciach; funkcje firewall; funkcje nagrywania, przesyłania i zarządzania treścią wideo; jak również zapewnia kompatybilność z innymi standardowymi systemami telepresence oraz starszym sprzętem wideokonferencyjnym.
Mostki konferencyjne z serii RMX firmy Polycom otrzymały certyfikat Siemens i zostały uznane za w pełni interoperacyjne z serwerem OpenScape Unified Communications, innowacyjną platformą dla oprogramowania unified communications, która została zaprojektowana, aby zniwelować dawne sztuczne bariery pomiędzy tradycyjnie oddzielanymi systemami głosowymi, wideo i UC, a także może obsługiwać pełny zakres aplikacji UC.
Firma Siemens będzie oferowała klientom rozwiązania komunikacji wizualnej firmy Polycom, które będą wspierane przez jej własne usługi zarządzania. Usługi zarządzania oferowane przez Siemens zapewniają całodobowy (24x7) monitoring sieci i urządzeń, który jest realizowany z globalnego centrum operacyjnego sieci wideo (Video Network Operations Center). Siemens oraz Polycom będą również oferować dedykowane całodobowe (24x7) usługi wsparcia technicznego i utrzymania w celu umocnienia oferty zarządzania usługami.
Open Collaboration Network
Dzięki wysiłkom integracyjnym firmy Polycom oraz obsłudze przez firmę Siemens strategii Polycom dotyczącej Otwartej Sieci Współpracy (Open Collaboration Network), możliwe jest dostarczenie otwartego oraz działającego z różnymi systemami (dzięki interoperacyjności) rozwiązania współpracy, które daje klientom większą elastyczność i ochronę inwestycji w środowisko UC. Pracując z firmą Siemens oraz innymi wiodącymi dostawcami platform zunifikowanej komunikacji, firma Polycom może dostarczać rozwiązania telepresence oraz audiowizualnej współpracy zwiększające efektywność i oszczędności, które stanowią integralną część głównego środowiska unified communications, sprawiając tym samym, że technologie te są łatwo dostępne i ułatwiają wiele codziennych procesów biznesowych w ramach kompleksowego rozwiązania prostego w implementacji i zarządzaniu.
Firma Polycom
Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań ujednoliconej komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne zapewniają transmisję głosu i obrazu wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.
Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.pl, a także Twitter @AllAboutPolycom.
Firma Siemens Enterprise Communications Group (SEN Group)
SEN Group jest głównym dostawcą kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw, w tym usług głosowych, infrastruktury sieciowej oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, które wykorzystują otwarte, oparte na standardach architektury pozwalające na unifikację komunikacji i aplikacji biznesowych, które z kolei zapewniają możliwości płynnej współpracy. Tego typu podejście o nazwie „Otwarta Komunikacja" ("Open Communications") umożliwia organizacjom poprawę efektywności i redukcję kosztów poprzez zastosowanie prostych we wdrożeniu usług, które działają w istniejących środowiskach IT, zapewniając efektywność operacyjną. Stanowi to podstawę stosowanego przez firmę podejścia OpenPath®, które pozwala klientom zmniejszyć ryzyko i w niedrogi sposób wdrożyć zunifikowaną komunikację. Będąca własnością Gores Group i Siemens AG, Grupa SEN obejmuje Siemens Enterprise Communications, Cycos, oraz Enterasys Networks.
Nadesłał:
Ewa Nowak
|
Komentarze (0)