Społeczeństwo » Społeczeństwo

„Wszyscy jesteśmy emigrantami”. Nowy Spot On już do pobrani

Emigrantom poświęcony jest cały najnowszy numer Magazynu Spot On. Po raz pierwszy magazyn można też czytać w dwóch wersjach językowych: po polsku i angielsku.

Nowe wydanie magazynu to zbiór tekstów polskich i zagranicznych autorów poruszających na różnych płaszczyznach kwestie migracji na świecie - zarówno emigrantów, jak i imigrantów. Szczególny nacisk został postawiony na kraje Europy Środkowej, m.in. Polskę, Rumunię, kraje bałtyckie i Węgry.

- Fala migracji zaczyna wywoływać coraz większe  kontrreakcje w Europie Zachodniej, której mieszkańcy zaczynają głośno wyrażać, że mają dosyć imigrantów, niezależnie od tego, skąd przybyli. Chcemy wnikliwie przyjrzeć się temu zjawisku, zarówno na płaszczyźnie społecznej jak i ekonomicznej - napisał Jan Cieński z Obserwatora Finansowego we wstępie do magazynu.

Stąd  w 19 numerze Spot On obecność polskich, ale i wielu zagranicznych autorów, np.:  Jan Cipiur, Adam Easton i Marcin Jendrzejczak, Louis Woodhill (Forbes),  Katerina Lisenkova (VoxEU),  Kester Eddy z Budapesztu, Anna Wielopolska z USA, Sergei Kuznetsov z Mińska, Andrew MacDowall  z Belgradu czy Annabelle Chapman z Kijowa.

- Chcemy dotrzeć z materiałami tej samej treści zarówno do Polaków, którzy dziś mierzą się z problemem emigracji i odrzucenia na Zachodzie, a wkrótce staną twarzą w twarz z przyjezdnymi z innych krajów, jak również do odbiorców z zagranicy, którzy muszą zdecydować, czy przybyszy z innych krajów potraktują jak wrogów, czy jak równorzędnych partnerów pracujących na PKB kraju, w którym przyszło im żyć i pracować - mówi Jan Cieński.

Bieżący numer magazynu Spot On dostępny jest w dwóch wersjach językowych, po polsku i po angielsku. Można go pobrać na tablety lub smartfony w App Store lub Google Play.

***

Spot On jest unikalnym magazynem przygotowywanym przez redakcję serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Jego misją jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych, bankowości, a także rynków finansowych. Wydanie dwujęzyczne jest również zapowiedzią rodzącego się serwisu Central European Financial Observer, w którym już niedługo będą prezentowane analizy, artykuły i wywiady odnoszące się do aktualnych problemów Europy Środkowej i Wschodniej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Strefa Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »