Kultura » Kultura
Wybierz się na spacer Ścieżką Odbudowy Warszawy
Trud odbudowy
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Dokonana ogromnym nakładem sił i środków, zdecydowała o dzisiejszym kształcie miasta. Za tym procesem stały tysiące ludzi, którzy po wojnie powrócili do stolicy, napędzani pamięcią nieistniejącego już miasta i pragnieniem, by znów w nim żyć i pracować.
Spacer Ścieżką Odbudowy Warszawy
Trasa rozpoczyna się w sali Danych Warszawskich, skąd pomarańczowe oznaczenia poprowadzą zwiedzających po kolejnych gabinetach Muzeum Warszawy. Spacerując ścieżką warto zajrzeć na stronę www.muzeumwarszawy.pl/sciezkaodbudowy, by poznać historię odbudowy opowiadaną przez rzeczy warszawskie. Wśród nich są m.in. papierośnica z widokiem Trasy W-Z i Cegiełka na odbudowę Warszawy, która przypomina o ogólnokrajowych składkach na odnowę zrujnowanej stolicy.
Odbudowa Starówki
Trasa prowadzi na punkt widokowy, z którego można podziwiać Stare Miasto, a także wykracza poza Muzeum Warszawy, kierując odwiedzających do Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku. Tam poznamy losy Historycznego Centrum Warszawy, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
BudujeMy! Rocznica odbudowy Warszawy
Ścieżka Odbudowy Warszawy jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 75. Rocznicy odbudowy Warszawy. „BudujeMy!” to program przygotowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, w którym udział wezmą Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, Muzeum Warszawy, Dom Spotkań z Historią oraz instytucje partnerskie: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Od lutego do września 2020 mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które przybliżą im proces odbudowy stolicy i jego wpływ na dzisiejszy wygląd miasta.
Ścieżka Odbudowy Warszawy dostępna jest od 14 lutego w Muzeum Warszawy i Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku, opisy są dostępne w języku polskim i angielskim.
Informacje o obiektach ze ścieżki dostępne są na stronie Muzeum Warszawy pod adresem: www.muzeumwarszawy.pl/sciezkaodbudowy.
Nadesłał:
Muzeum Warszawy
|
Komentarze (0)