Dom » Architektura

Wybór pakietów wykończeniowych lepszy niż urządzanie mieszkania na własną rękę

Wybór pakietów wykończeniowych lepszy niż urządzanie mieszkania na własną rękę
Zobacz więcej zdjęć »
Do niedawna pakiety wykończeniowe mieszkań uznawane były za usługi klasy premium. Obecnie coraz częściej wybierane są przez przyszłych mieszkańców inwestycji w średnim standardzie.

Stale rosnące ceny materiałów oraz dostępność wykwalifikowanych ekip remontowych powodują, że szybko rośnie liczba osób, które wolą swoje wymarzone lokum zaaranżować przy wsparciu wiarygodnego partnera - firmy oferującej pakiety wykończeniowe. Korzystając z kompleksowej oferty, klienci zyskują czas, gwarancję wykonanych prac, oszczędzają pieniądze, ale przede wszystkim mają pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ostatnie miesiące to prawdziwy wyścig z czasem, zarówno dla deweloperów, jak i dla nowych właścicieli lokali. Rosnące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych spędzają sen z powiek zwłaszcza tym lokatorom, którzy postanowili zaaranżować swoje mieszkanie na własną rękę. Często osoby te zmuszone są iść na daleko idące kompromisy i decydują się na zupełnie inny model czy kolor drzwi, wybranych płytek lub baterii. Zdarzają się bowiem sytuacje, że zamówienie drewnianego blatu lub drzwi w wymarzonym kolorze jest możliwe, ale z dostawą dopiero za kilka miesięcy. Co prawda zagraniczne fabryki po pandemii ponownie produkują pełną parą jednak pojawił się problem braku dostępności wolnych kontenerów do przewozu asortymentu. Inflacja też robi swoje, a presja na podnoszenie wynagrodzeń jest coraz silniejsza. W efekcie za pracę wykwalifikowanych ekip wykończeniowych trzeba płacić coraz więcej, a w niektórych przypadkach ceny usług, np. za położenie podłogi wzrosły blisko dwukrotnie. W tej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na wybór pakietów wykończeniowych, które zapewniają terminowość, stałą cenę, najwyższą jakość usług i ponadto ich cena niewiele różni się od indywidualnych podwykonawców. Wiąże się to przede wszystkim z wygodą, ponieważ kompleksowo otrzymujemy projekt, pomoc architekta, projektanta i nadzór budowlany.

Zyskujemy przy tym przejrzystą kompozycję i możliwość profesjonalnego doradztwa. Kolejną kwestią jest jakość wykorzystanych materiałów oraz ich dostarczenie. Robiąc to we własnym zakresie musimy liczyć się z opóźnieniami, nieodpowiednią kolorystyką, a czasem gorszą jakością. Do tego tracimy czas na samodzielne wyszukiwanie materiałów, dostarczanie ich ekipie, nadzór nad fachowcami i pilnowanie jakości oraz terminu wykonania zlecenia.

W przypadku pakietów wykończeniowych oferowanych na przykład przez Galerie Venis we współpracy z Echo Investment, właściciel nowego mieszkania zyskuje gwarancję, że jego projekt zostanie zrealizowany w terminie do 90 dni. 

- Przy dynamicznie zmieniających się cenach materiałów, jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem pakietów jest gwarancja ceny po podpisaniu umowy. Od tego momentu to wykonawca - w tym wypadku Galerie Venis - bierze na siebie ewentualne zmiany cen. Klient zyskuje także gwarancję jakości i rękojmię, a zaoszczędzony czas może wykorzystać na wybór dodatków upiększających nowe mieszkanie - mówi Anna Czub, Dyrektor Generalna Galerii Venis.

Na jednym z portali przeznaczonych do wyceny materiałów budowlanych oraz kosztów robocizny sprawdziliśmy jaką kwotą należy dysponować chcąc zaufać samodzielnie wybranej ekipie wykończeniowej. Przyjmując, że posiadamy lokal o metrażu 45 mkw., scenariusz jego przygotowania do zamieszkania kosztuje nas 55 100 zł czyli około 1224 zł za metr. Składają się na to - oprócz kosztów materiałów i robocizny - także logistyka (dojazdy, transport, zakupy) oraz poświęcony czas. Przy wykończeniu tego samego mieszkania można jednak zdecydować się na pakiet MIDI Galerii Venis zawierający trzygodzinne spotkanie z architektem poświęcone omówieniu projektu, sześć gotowych zestawów materiałów w różnych stylach oraz wizualizację łazienki. We wszystkich pakietach zastosowane są produkty od uznanych marek takich jak: Keraben, Cifre Ceramica, Ape Grupo, Deante, Noken, Palazzani, Rak Ceramics i Porta. Ponadto proces wykończenia lokalu jest kompleksowo nadzorowany przez architekta, inspektora budowlanego oraz koordynatora. Całościowy koszt tych działań, wraz z materiałami, wyniesie 62 550 zł. To więcej o nieco ponad 7 450 zł niż rachunek wystawiony przez indywidualnych podwykonawców, ale koszt tzw. „spokojnej głowy", zysku czasu, gwarancji jakości, terminu i ceny wynosi tylko około 13%. Różnica jest więc niewielka, a dodając do tego bezpieczeństwo, profesjonalizm, doświadczenie, oszczędność czasu i wysoką jakość produktów, warto zastanowić się nad wyborem fachowej, kompetentnej i doświadczonej firmy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Prepare Media i Komunikacja
http://www.prepare.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »