Kultura, sztuka » Kultura

Wybrano Książki Roku Internautów 2007

Wybrano Książki Roku Internautów 2007
Zobacz więcej zdjęć »
Wirtualna Polska podsumowuje wyniki plebiscytu na najlepszą książkę 2007 roku. Internauci – już po raz czwarty – oddawali głosy na swoje ulubione lektury w czterech kategoriach: literatura polska, zagraniczna, dziecięca oraz najlepsza powieść faktu.

„Lód" Jacka Dukaja w kategorii literatura polska, „Piąte dziecko" Doris Lessing w kategorii literatura zagraniczna, „Historia brzydoty" Umberto Eco wśród powieści faktu oraz „Wielka encyklopedia krasnoludków" Marcina Przewoźnika w kategorii książek dziecięcych, wygrały plebiscyt na Książkę Internautów 2007 roku w Wirtualnej Polsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Najbardziej zaskakujące, a zarazem dla nas najprzyjemniejsze, jest rozstrzygnięcie
w kategorii „literatura polska" -
mówi Wojciech Sosnowski, Koordynator Serwisu Książki WP - Ogromna rozmiarami powieść naszego felietonisty Jacka Dukaja, która ukazała się dopiero w grudniu 2007, zniknęła z księgarń niczym schab ze sklepów w stanie wojennym i od razu podbiła serca internatów." - dodaje Wojciech Sosnowski.

Prozę zagraniczną zdominowali nobliści - tegoroczna, Doris Lessing oraz Orhan Pamuk, zdobywca Literackiej Nagrody Nobla w 2006 roku - co kłóci się z przekonaniem niektórych krytyków, iż znaczenie tej nagrody maleje.

„Bardzo mnie cieszy docenienie przez internautów mrówczej pracy, którą wykonał Umberto Eco w swoim - na poły albumowym - eseju o brzydocie w sztuce. To naprawdę wyśmienita, wyróżniająca się treścią i formą wydania, książka - podkreśla Wojciech Sosnowski.

W „Wielkiej encyklopedii krasnoludków" laureata I miejsca wśród książek dla dzieci, internauci docenili ogromną dawkę humoru, z jaką autor przedstawił opowieści dokumentujące niezbite fakty z życia krasnali.

W plebiscycie Wirtualnej Polski wzięło udział dwa tysiące internautów. Oddali swoje głosy na książki zgłoszone do konkursu przez innych użytkowników - recenzentów serwisu ksiazki.wp.pl. Zasadą plebiscytu jest bowiem głosowanie na lektury zaproponowane przez internautów, nie zaś zawodowych krytyków literatury. Juror mógł oddać swój głos na jeden tytuł.

Serwis ksiazki.wp.pl zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby użytkowników (ponad 600 tysięcy) oraz drugie po względem liczby odsłon (4,1 mln).*

Serwis WP: http://ksiazki.wp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »