Kultura, sztuka » Kultura
Wydawnictwo Nowy Świat – zapowiedź trzech książek
Zobacz więcej zdjęć » |
Wydawnictwo Nowy Świat zapowiedziało opublikowanie w lutym 2010 trzech książek: „Heliogabala, wnuka Mezy” Ewy Nowackiej, „Wyspy bez dostępu do morza” Krystyny Lubelskiej i „Mozaiki rodzinnej” Marii Diatłowickiej - podaje Salon Kulturalny.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Heliogabal, wnuk Mezy” Ewy Nowackiej jest powieścią historyczną, której akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie pod rządami cesarza Heliogabala. Cesarz słynął z transseksualno-orgiastycznych zachowań. Kolekcjonował pajęczyny. Widywano go także jeżdżącego po Rzymie rydwanem zaprzężonym w nagie młode dziewczyny. Po czterech latach rządów w 222 r. został wraz z matką i dworzanami zamordowany przez pretorianów podburzonych przez swoją babkę Julię Mezę.
EWA NOWACKA – wybitny prozaik, krytyk, eseista. W dorobku ma ponad 45 książek, w tym wiele powieści obyczajowych dla młodzieży, m.in. słynną powieść „Małgosia kontra Małgosia” oraz „Kilka miesięcy, całe życie” wpisaną na międzynarodową Listę Honorową IBBY. Pasjonuje się historią, a szczególnie okresem średniego Cesarstwa Rzymskiego.
Krystyna Lubelska w „Wyspie bez dostępu do morza” przenosi czytelnika w nieodległą przyszłość. „W świecie wysoko rozwiniętej cywilizacji – czytamy w zapowiedzi – wiedzie niezmącony żywot doskonała rodzina Santorów. Senior klanu, najlepiej prezentujący się laureat w dziejach Nagrody Nobla stoi na straży doskonałości kodu genetycznego i sprawnie działającego rodzinnego mechanizmu. Uważnie kreuje nie tylko literackie światy, ale także ten domowy, modelując najbliższe otoczenie zgodnie ze swymi zamierzeniami”.
KRYSTYNA LUBELSKA – od 1999 r. dziennikarka „Polityki”, specjalizuje się w tematyce społeczno-obyczajowej i medialnej. Wcześniej była zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Media Polska”, pracowała w „Życiu Warszawy”. Współpracowała z „Playboyem” oraz „Wiedzą i Życiem”. Autorka książek „Miłość w stanie wyższej konieczności” (2004) oraz „Życie tam i z powrotem” (2005).
„Mozaika rodzinna” Marii Diatłowickiej jest pasjonującą opowieścią o Polakach z wyboru, niemieckim rodzie Reiffów, dla których Polska stała się ojczyzną i domem. Rodzinne losy przeplatają się na kartach książki z wielką historią. Mamy tu świadków upadku fortepianu Chopina, uczestników słynnych warszawskich bali, a przede wszystkim unikatowy obraz przedwojennej Warszawy.
MARIA DIATŁOWICKA z d. Kalicka (ur. 1938) – socjolog, autorka licznych badań. W latach 1980-1992 działała w strukturach NSZZ „Solidarność”. Współpracowała z prasą podziemną prowadząc dział społeczny w redakcji „Samorządnej Rzeczypospolitej”. Autorka wystaw historycznych poświęconych 60. rocznicy Powstania Warszawskiego, 85. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej, 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Notorycznie bezpartyjna.
Nadesłał:
puella
|
Komentarze (0)