Firma » Prawo
Wypełnianie wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Niniejszy artykuł zawiera kilka wskazówek dotyczących tego, jak prawidłowo wypełniać druki KRS.
Formularze KRS są skonstruowane tak, aby wprowadzano do nich jedynie niezbędne informacje i pod tym względem są one w pierwszej kolejności sprawdzane. Jeżeli wnioskodawca nie postąpił zgodnie z nakreślonymi regułami, jego wniosek zostanie odrzucony z przyczyn formalnych, bez analizy naniesionych danych.
Istnieją trzy podstawowe rodzaje druków KRS: wniosek o zarejestrowanie nowej organizacji (KRS-W), wniosek o naniesienie zmian w rejestrze (KRS-Z) oraz wniosek o wykreślenie organizacji z rejestru (KRS-X). Ponadto do formularzy dołącza się załączniki określające organy władzy danej organizacji (KRS-WK), przedmiot jej działalności gospodarczej (KRS-WM), bądź też wnioskujące o nadanie jej statusu organizacji pożytku publicznego (KRS-W-OPP).
Druki KRS należy wypełniać w języku polskim, na maszynie, komputerowo lub odręcznie, ale zawsze wielkimi czytelnymi literami o czarnym kolorze. Wypełnia się tylko pola jasne, zaś te niepodlegające wypełnieniu należy przekreślić. Jeżeli w danym polu istnieje możliwość wyboru, należy postawić znak X w jednym z kwadratów. Oczywiście na wszystkich formularzach musi widnieć podpis tych samych osób reprezentujących zarząd organizacji.
Najczęściej wypełnianym drukiem jest KRS-W3, czyli wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wypełnianie takiego formularza rozpoczynamy od wskazania Sądu Rejestrowego, do którego skierowany jest nasz wniosek. Zależy on od adresu siedziby naszej spółki, który także podajemy. W części A formularza podajemy informacje dotyczące wnioskodawcy, czyli de facto naszej spółki. Z kolei część B to dane na temat firmy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wybór firmy jest dowolny. Część C1 wypełniamy tylko wtedy, gdy przerejestrowujemy istniejącą już spółkę ze starego rejestru do nowego. W przeciwnym razie przekreślamy wszystkie pola. Części C2 i C3 dotyczy informacji o współpracy naszej spółki z innymi podmiotami, natomiast w C4 wpisujemy informacje o akcie notarialnym na mocy którego spółka została powołana. Pozostałe rubryki części C powinny zawierać informacje dotyczące zasad działania spółki określonych w umowie (czas działania spółki, uprawnienia wspólników itp.). Wreszcie w części D wymieniamy załączniki, które złożymy razem z wnioskiem. Ich liczba zależy od sytuacji konkretnej spółki, ale zazwyczaj obejmuje następujące druki KRS: WE (informacje o wspólnikach naszej spółki), WK (informacje o zarządzie spółki), WM (przedmiot działalności spółki).
Niestety, rejestrowanie nowej spółki nie kończy się na wypełnianiu druków – oprócz tego należy uiścić dwie opłaty na łączną kwotę 600zł.
Profesjonalne wypełnianie druków KRS - Wirtualne Biuro
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
brenna
|
Komentarze (0)