Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wyprawa do lasu - w co ubrać dziecko

Wycieczka do lasu, wbrew pozorom, może być bardzo korzystna dla naszego malucha. Panujący tam klimat dobrze wpływa zarówno na dziecko, jak i na nas.

Wykorzystajmy więc pierwsze ciepłe dni i zorganizujmy wiosenny spacer do lasu. Czasami obawiamy się, czy taka wyprawa będzie korzystna dla malucha. Będzie, to nie ulega wątpliwości - zyskamy dzięki temu poprawę odporności dziecka, wspaniałą zabawę, kontakt z przyrodą i relaks. Jeśli tylko zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie dziecka, nie musimy się niczego obawiać. 

Ubranie

Na wycieczkę do lasu dziecko powinno być ubrane w odzież lekką i przewiewną, ale zakrywającą ciało, aby uniknąć ukąszenia przez owady. Bluzeczka czy sweterek tylko z długim rękawem, spodnie z długą nogawką, skarpety i zakryte buciki. Pamiętajmy, żeby ubranka były jasne, co pomoże wyeliminować kontakt z owadami. Polecamy również  markowe ciuchy http://www.limango-outlet.pl/

Przeciw ukąszeniom

Niezbędne będzie przygotowanie specjalnych preparatów na odstraszenie komarów, kleszczy i innych owadów. Na rynku można znaleźć wiele kremów i sprayów dla małych dzieci. Pamiętajmy, że takie specyfiki mają określony czas działania, więc trzymajmy rękę na pulsie. Kiedy zbliży się jego granica, zaaplikujmy kolejną dawkę, aby nie było żadnych przerw w ochronie skóry dziecka.

Warto poczytać: http://chilidesign.com.pl/index.php/blog/2015/02/wyjazd-w-gory-z-dzieckiem-jak-sie-przygotowac

W domu obejrzyjmy dokładnie malucha, czy nie został przypadkiem ukąszony lub nie uchwycił się go kleszcz. Sprawdźmy w szczególności skórę głowy i okolice uszu, a także pępek i pachwiny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Reklamowa we Wrocławiu
http://vizer.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »