Technologie » Komputery
Wysoko w chmurach
Kiedy na staż do działu IT trafiali studenci, to właśnie im przypadało w udziale zmienianie taśm i zawożenie ich do bankowego sejfu albo w inne bezpieczne miejsce. Backup był ciężkim i czasochłonnym zadaniem, które okazywało się ważne dopiero pod koniec procesu. Jednak w niedawnych latach tworzenie kopii zapasowych na dysku zmieniło obraz rzeczy, a chmura oferuje obecnie mnóstwo nowych możliwości. Czym właściwie jest backup w chmurze, jakie wiążą się z nim wyzwania i czy można polegać wyłącznie na chmurowych kopiach zapasowych?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Backup w chmurze obejmuje nie tylko kopie lokalnych danych, które przekazuje się do chmury, ale również kopie danych przechowywanych w chmurze. Obecnie coraz więcej podstawowych danych firm znajduje się w chmurze. Najlepsze przykłady to Office 365, Exchange Online i OneDrive, a także korporacyjne usługi synchronizacji i udostępniania plików (Enterprise File Sync and Share, EFSS). Coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie danych do tych chmurowych środowisk SaaS, więc jest bardzo istotne, aby chronić je w takim stopniu i tworzyć ich kopie zapasowe. Określa się to mianem backupu z chmury do chmury.
Chmura prywatna w siedzibie firmy albo u dostawcy usług
Ci, którzy decydują się na backup w chmurze, nie muszą wcale używać chmur publicznych oferowanych przez dużych dostawców usług. Mogą również zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, aby samodzielnie skonfigurować chmurę prywatną albo skorzystać z zamkniętej chmury zarządzanej przez zaufanego dostawcę usług IT. W obu przypadkach używa się wielu urządzeń do backupu, które tworzą chmurę prywatną. W krajach niemieckojęzycznych wiele firm wybiera lokalnych dostawców usług ze względu na bliskość, wiarygodność, a często również większe bezpieczeństwo prawne.
Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/it_solutions/wysoko_w_chmurach.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Komentarze (0)