Motoryzacja » Samochody

Wysokość odszkodowania za wypadek samochodowy

Odszkodowanie za wypadek samochodowy nakłada na ubezpieczyciela sprawcy obowiązek pokrycia wszelkich wydatków, jakie powstały na wskutek wypadku i doznanych w nim obrażeń ciała oraz rozstroju zdrowia.

Mowa oczywiście o zwrocie kosztów za zakup niezbędnych lekarstw, wizyt u lekarza, a także wydatków na dojazd, zakupu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego czy kosztów opieki, jeśli obrażenia poszkodowanego wymagają takiej konieczności. 
W takiej sytuacji, zakład ubezpieczeń społecznych powinien także wyrównać poszkodowanemu zmniejszoną kwotę dochodów, jakie otrzymuje będąc na zwolnieniu lekarskim, a jaka normalnie by mu przysługiwała. Starając się o odszkodowanie za wypadek samochodowy należy bezwzględnie zbierać wszystkie dowody i materiały, które później okażą się niezbędne na drodze dochodzenia swoich roszczeń. Każdy, nawet najmniejszy wydatek warto potwierdzać stosownym dokumentem, aby nie dawać ubezpieczycielowi powodów do tego, aby mógł zakwestionować doznane urazy i ich skutki. 
Oczywiście najlepiej byłoby unikać wszelkich zdarzeń drogowych i w ogóle nie zaprzątać sobie głowy formalnościami związanymi z wypłatą odszkodowań za wypadki samochodowe, jednak niestety nie zawsze jesteśmy w stanie im uniknąć. Często wtedy zastanawiamy się, jakiego rzędu zadośćuczynienia możemy się spodziewać. No cóż, generalnie trudno określić to na konkretnych liczbach, ponieważ każdy przypadek jest inny i każdy musi być odrębnie rozpatrzony. Generalnie kwota odszkodowania za wypadek samochodowy waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych za każdy doznany uszczerbek na zdrowiu. W przypadku bardzo poważnych uszczerbków na zdrowiu, które skutkują trwałą niepełnosprawnością, wówczas można spodziewać się nawet setek tysięcy złotych zadośćuczynienia. Oczywiście żadna kwota nie jest w stanie całkowicie zrekompensować tak poważnych urazów, ale gdy dochodzą żmudne rehabilitacje czy też niezbędny jest zakup bardzo drogich leków, wówczas taka pomoc jest nieodzowna. 
Odszkodowanie za wypadek samochodowy powinno być wypłacone w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia szkody, jedynie w bardziej skomplikowanych sytuacjach okres ten może ulec wydłużeniu do maksymalnie 90 dni. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »