Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa rzeźby, malarstwa, grafiki, rysunku i biżuterii, zatytuowana: ,, z ALBUMU.....Kowalskich”

Wystawa rzeźby, malarstwa, grafiki, rysunku i biżuterii, zatytułowana: ,, z ALBUMU.....Kowalskich” w PROMIE KULTURY Saska Kępa, ul. Brukselska 23, w Warszawie, trwa od 24 maja do 2 lipca 2017 roku, czynna codziennie od 10.00 do godziny 21.00.


W wystawie biorą udział członkowie rodziny Kowalskich: Teresa Pastuszka Kowalska, artystka  rzeźbiarka  z trzydziestoletnim, bogatym dorobkiem twórczym. Na wystawie pokaże rzeźby portretowe w ujęciach sytuacyjnych. Prace są zrealizowane głównie w ceramice jako materiale przejściowym-nietrwałym tak jak  ludzkie życie. Artystka portetuje osoby bliskie sobie, znając  je i analizując ich wewnętrzną doskonałość opartą na wartościach duchowych. Na tarasie budynku ekspozycyjnego, od 2016 roku artystka prezentuje kilkanaście rzeźb w marmurze o tytule: ,,Balast sztuki na promie”.  

Dariusz Kowalski  KODAR, artysta  rzeźbiarz ,twórca  o imponującym dorobu wystawienniczym i realizacyjnym, obecnie prezentuje rzeźby kreacyjne głównie w brązie, materiale trwałym, szlachetnym, tematycznie nawiązującym do problemów współczesności i tych ponadczasowych, wobec których człowiek staje beazradnie jako bierny wykonawca jeśli ulegnie słabościom. Jednakże bywa inaczej, pokonując je siłą ducha, kiedy stawia czoła trudnościom i idzie odważnie przed siebie.

Filip Amadeusz Kowalski, artysta  grafik, filmowiec, obecnie wystawiający grafiki, wykorzystuje cyfrową fotografię gdzie operuje światłem na dwuwymiarowej przestrzeni.  Jego twórczość charakteryzuje się  oszczędnoścą formy i maksymalnym wyrazem treści. Filip  Potrafi zachować dyscyplinę tematu przy realizacji dzieła. Tak było na prezentacji w Menden w 2012 roku, mappingu w Dusseldorfie w 2015 roku oraz na pokazach w Noce muzeów: w 2013 roku i w 2015 roku w Warszawie.

Ksawery Teodor Kowalski, student grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, niezwykle dynamiczny i ekspresyjny. Na wystawie prezentuje malarstwo i rzeźbę.
Posiada ogromny potencjał twórczy, jest otwarty na interesujące zjawiaska w sztuce, nie poprzestaje na małym, stara się analizować i docierać do sedna zagadnienia, którym się zajmuje. Obecnie najbardziej intersuje go światło w fotografii, kadr i kompozycja obrazu filmowego.

Marta Kowalska, artystka rzeźbiarka, niezwykle uważna wobec ludzkich emocji. Obecnie eksponuje rzeźby i malarstwo. Po wielu latach przerwy w twórczości, wraca do swojego świata wyobraźni gdzie zaprasza odbiorcę. Ten obszar działalności staje się dla niej nowo otwartą przestrzenią, wyrażania siebie i kontaktu z innymi. 

Włodzimierz Kowalski, nestor rodziny, zmarły w 2016 roku.  Na wystawie prezentowane są jego: rysunki  portretowe , animalistyczne, martwe natury i szkice. Uczęszczał do dwóch liceów pllastycznych: kieleckiego i bielsko-bialskiego, pracował jako zegarmistrz i mistrz złotnictwa.  Wykonywał biżuterię w najwyższym kunszcie tej dziedziny według metod treadycyjnych. 
 
Marzena Koczanowska z d. Kowalska, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach  ze specjalnością tkactwo artystyczne. Mistrz złotnictwa, interesująca i niebanalnie zaznaczająca się we wszystkich sferach działalności rzemieślniczej.  Na wystawie pokazuje dwa gobeliny oraz  unikatowe zestawy biżuterii, którą zajmuje się zawodowo.
 
JustynaTrzuskowska  z d. Kowalska, podejmowała  nauki  w rzemiośle złotniczym zarówno od swojego ojca Włodzimierza jak i praktykuje od ponad dwudziestu lat. Tworzy  wytworne, w eleganckim stylu, unikatowe egzeplarze biżuteri, a także całe komplety i serie wyrobów,  które znajdują nabywcę o wyrafinowanym guście.

Wystawa niebywale różnorodna, jedyna w swoim rodzaju, może stać się dla widza nowym doświadczeniem intelektualnym i estetycznym.  Jej celem jest ukazanie takiej sytuacji, kiedy w jednej rodzinie istnieją różnorodne postawy twórcze. To bogactwo odmienności  ekspresji plastycznej, ukazuje jedność ośmiorga wystawiających, w dyspozycji  do dzielenia się  wrażliwością ze światem, który ich otacza. To swoiste dzielenie się talentami  a nawet ich pomnażanie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »