Motoryzacja » Samochody
XC90 stoi za sukcesem Volvo w USA
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Obecnie USA stanowi największy rynek dla XC90, więc przeniesienie produkcji do Karoliny Południowej jest uzasadnionym rozwiązaniem. Podyktowane zostało one również realizacją globalnej strategii produkcyjnej buduj tam, gdzie sprzedajesz. Volvo dysponuje ponadto dwiema fabrykami w Europie oraz w Chinach. W budowie jest trzeci chiński zakład.
– Cieszymy się, że do naszej fabryki w Stanach Zjednoczonych zostanie przeniesiona produkcja drugiego modelu i wciąż jesteśmy pod wrażenie ducha przedsiębiorczości w Karolinie Południowej – powiedział Lex Kerssemakers, kierujący działaniami Volvo w USA. – Nasza działalność w Stanach Zjednoczonych bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich dwóch lat i jest to ważny krok na ścieżce rozwoju.
Wymiernym skutkiem planowanych zamian jest wzrost liczby pracowników do 4000. Jednakże efekty ekonomiczne dla lokalnej gospodarki będą znacznie większe.
Nadesłał:
JK PR
|

Nowy rozdział w Twojej łazience. MOVA Aero C na czele oficjalnego debiutu rynkowego wraz z modelami
Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, czyli dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?
Brud nie ukryje się nigdzie. Ultrasmukły Dreame T12 Pro do suchych i mokrych zabrudzeń
Przyjemny dom bez uciążliwego upału? Poznaj przepis na chłodne wnętrza latem!
Monterzy w centrum uwagi. WIŚNIOWSKI partnerem tytularnym Monter Show 2026
Komentarze (0)