Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Z nauką mi po drodze – piknik naukowy i Miasteczko Zdrowia już w ten weekend w Warszawie!

Nauka jest ciekawa i fajna – tego dowie się każdy, kto przyjdzie w dniach 3-5 czerwca na Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej i w Światowym Centrum Słuchu. Podczas trzech dni czeka na entuzjastów nauki mnóstwo atrakcji m.in.: miasteczko zdrowia, gdzie będzie bezpłatnie można dokonać szeregu badań profilaktycznych, piknik rodzinny z animacjami dla najmłodszych, strefą nauki i kinem rodzinnym, a także panele i wystawy popularnonaukowe.

Najważniejszym celem Kongresu jest przedstawienie w sposób ciekawy i innowacyjny osiągnięć polskich naukowców, placówek naukowych i edukacyjnych, które po wdrożeniu mają ogromny wpływ na rozwój społeczeństwa i nasze codzienne życie.

W programie kongresu każdy znajdzie coś dla siebie od mobilnych wystaw pokazujących najnowsze osiągnięcia nauki, po debaty i wykłady popularno-naukowe.

- Bez nauki nie byłoby rozwoju. Nie będziemy też iść naprzód, jeśli kolejne pokolenia nie znajdą w sobie naukowej pasji. Wierzę, że ten kongres będzie miejscem, gdzie wiele osób będzie mogło poznać zdobycze współczesnej nauki, ale przede wszystkim stanie się miejscem, gdzie dla wielu rozpocznie się ich przygoda z nauką. Z powodu bliskości Dnia Dziecka zaplanowaliśmy również wiele atrakcji dla najmłodszych – zachęca prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. 

Pierwszy dzień kongresu pełen będzie atrakcji dla dużych i małych. W sobotę, 3 czerwca, na odwiedzających czekać będzie piknik naukowy, na którym będzie strefa animacji, nauki i kina. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zabaw na świeżym powietrzu, jak i pasjonaci nauki. Organizatorzy przygotowali także nie lada gratkę dla fanów kina – plenerowy pokaz filmowy. Pamiętając o najmłodszych organizatorzy zapewnią dla nich szereg atrakcji. Będzie to doskonała okazja, aby dzieci mogły w praktyczny sposób zainteresować się nauką i eksplorować fascynujący świat wokół nich.

Natomiast w Miasteczku Zdrowia dla wszystkich odwiedzających będą dostępne zespoły medyczne, eksperci i konsultanci z instytutów medycznych, którzy będą udzielać porad, konsultacji, wykonywać bezpłatne badania, przeprowadzać testy przesiewowe i diagnostyczne oraz promować zachowania prozdrowotne w społeczeństwie.

– Wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic zapraszam w sobotę 3 czerwca do zlokalizowanego przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej Miasteczka Zdrowia, które stworzą medycy – eksperci i konsultanci z różnych specjalności kilku instytutów medycznych. Będzie można zasięgnąć porad z: psychologii, onkologii, ginekologii, położnictwa, medycyny sportowej, genetyki, dietetyki, dermatologii i tak bliskiej mi otolaryngologii. Zaplanowaliśmy szereg badań oraz testów przesiewowych i diagnostycznych, zaplanowaliśmy udział wielu specjalistów i ekspertów medycyny – mówi prof. Henryk Skarżyński.

Przebieg całego wydarzenia będzie transmitowany online www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl ze studia znajdującego się na Politechnice Warszawskiej i w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach. W kongresie wezmą udział wybitni eksperci, a program obejmie liczne wykłady i panele popularnonaukowe, które poruszą różnorodne i niezwykle ciekawe tematy.           

Kongres współorganizują: Rada Główna Instytutów Badawczych, Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Badań Edukacyjnych, z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych PAN oraz ośrodków uniwersyteckich.

Więcej informacji o Kongresie „Nauka dla Społeczeństwa” - www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl.

 

Informacje o Kongresie „Nauka dla Społeczeństwa”

·        Data: 3-5 czerwca 2023 r.

·        Miejsce: Politechnika Warszawska, Warszawa, Polska/Światowe Centrum Słuchu, Kajetany, ul. Mokra 17

·        Organizatorzy: Rada Główna Instytutów Badawczych, Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Badań Edukacyjnych, z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych PAN oraz ośrodków uniwersyteckich

·        Oficjalna strona internetowa: www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »