Społeczeństwo » Społeczeństwo

„Za rok w Europie” – cykl spotkań Komisji Europejskiej w Centrum Praskim Koneser

„Za rok w Europie” – cykl spotkań Komisji Europejskiej w Centrum Praskim Koneser
Zobacz więcej zdjęć »
W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na styl życia ludzi? Jaka jest rola dziennikarzy i dziennikarek we współczesnym świecie? Czy nowe technologie są receptą na problemy XXI wieku?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwali w Centrum Praskim Koneser goście spotkań autorskich „Za rok w Europie". Pierwsze wydarzenie cyklu, którego organizatorem jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, już 6 września o godz. 18.30. Wstęp na każdą z debat jest bezpłatny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W trakcie pandemii COVID-19 wiele aspektów życia uległo zmianie bądź zamrożeniu. Wówczas Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapytało dziennikarzy i twórców internetowych o ich zdanie na temat przyszłości Europy. W ten sposób powstał cykl dziesięciu felietonów „Za rok w Europie". Teraz, we współpracy z Centrum Praskim Koneser, powraca on w formie spotkań autorskich, w których udział może wziąć każdy (wstęp wolny).

Czy po doświadczeniach kilku fal pandemii jest w nas dziś więcej optymizmu czy pesymizmu? Na to pytanie już 6 września będą się starali odpowiedzieć Aleksandra Radomska - z wykształcenia socjolożka, z wyboru stand-uperka, konferansjerka, copywriterka i twórczyni internetowa, a także Przemysław Staroń - psycholog, wykładowca, edukator, Nauczyciel Roku 2018. Spotkanie poprowadzi natomiast Katarzyna Kasia, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka radiowo-telewizyjna, członkini Team Europe. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera (godz. 18.30).

Skoro każdy z nas może publikować posty w mediach społecznościowych, to można stwierdzić, że każdy z nas może być dziennikarką lub dziennikarzem? Odpowiedzi na tak postawione pytanie już 20 września (również w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera o godz. 18.30) szukać będą:

  • Sylwia Czubkowska - dziennikarka, redaktorka prowadząca magazynu Spider'sWeb+ i współprowadząca podcast Techstorie w radiu Tok FM, Ambasadorka Cyfrowa UE;
  • Paulina Górska - ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, twórczyni internetowa, ekoedukatorka;
  • Jakub Górnicki - współtwórca Outriders - platformy reporterskiej.

Prowadzenie: Krzysztof Rzyman - Zielony Przedsiębiorca i dziennikarz, autor Zielonego Podcastu oraz Ambasador Cyfrowy UE.

Ostatnie spotkanie (6 października, tym razem w przestrzeni Filtracja w Centrum Praskim Koneser, godz. 18.30) dotyczyć będzie nowych technologii, a także niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ich szybki rozwój - tu między innymi o fake newsach. O tym wszystkim Krzysztof Rzyman będzie rozmawiał z Arturem Kurasińskim (przedsiębiorcą, inwestorem, obserwatorem zjawisk związanych z technologią i Ambasadorem Cyfrowym UE) i Piotrem Stanisławskim, współtwórcą bloga „Crazy Nauka", dziennikarzem naukowym i technologicznym oraz popularyzatorem nauki.

Więcej informacji o cyklu spotkań „Za rok w Europie" oraz innych wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »