Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Zabawa na zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch – przysłowie to jest powszechnie znane i przytaczane przy wielu okazjach. Równie często powtarzamy je naszym dzieciom, chcąc, by wyrosły na zdrowych i świadomych ludzi. Jak jednak możemy przekonać najmłodszych do zajadania ze smakiem marchewki, czy buraka?

Bardzo ważny jest przykład wynoszony z domu. Jeśli nasze pociechy mają okazję zobaczyć na co dzień rodziców, którzy zamiast niezdrowych chipsów, czy słodyczy, wprowadzają do swojej diety spore ilości warzyw i owoców, z pewnością częściej będą po nie sięgać. Mając w domu niejadka, rodzice próbują też uciekać się do sprawdzonych sposobów ciekawego podawania posiłków swoim pociechom – tworząc kolorowe sałatki, czy fantazyjne kanapki w kształcie buziek lub zwierzątek. Istotne jest również wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jako alternatywa dla gier komputerowych i programów telewizyjnych.

Uzupełnieniem domowej edukacji są działania prozdrowotne prowadzone w przedszkolu i szkole. Poza standardowymi lekcjami w-f i odpowiednim wyposażeniem stołówki i sklepiku (zastępowanie słonych przekąsek i pączków pełnowartościowymi kanapkami, owocami i jogurtami), szkoły coraz częściej angażują się w kampanie uświadamiające swoim wychowankom potrzebę zdrowego trybu życia. Jedna z takich akcji miała miejsce w piątek, 20 maja, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6 przy ul. Gałczyńskiego 8 we Wrocławiu.

W zabawie wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej. Patronat nad akcją objął producent naturalnych przekąsek dla dzieci i dorosłych – Crispy Natural. Podczas, gdy młodsze dzieci przyswajały cenne informacje dotyczące zdrowej diety w towarzystwie animatorów w strojach Zajączka i Tygryska, starsze miały do wykonania bardzo ważne zadanie – przetestowanie propozycji nowych smaków warzyw i owoców Crispy Natural w fantazyjnych połączeniach, stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych. Celem degustacji było wybranie przez dzieci najsmaczniejszych przekąsek, które trafią do sprzedaży już po wakacjach. Po kilkudziesięciu minutach dzieci mogły wymienić się zadaniami, co ułatwiło wybór ulubionych smaków każdej grupy wiekowej.

Promocja zdrowego odżywiania poprzez zabawę oraz uświadamianie potrzeby aktywności fizycznej wśród najmłodszych, jest pierwszym krokiem do tworzenia zdrowych nawyków, które w przyszłości z pewnością zaowocują świetnym zdrowiem. Dzięki akcjom prozdrowotnym prowadzonym między innymi w szkołach, dzieci zdobywają cenne informacje, którymi chętnie dzielą się później zarówno z rówieśnikami, jak i innymi domownikami, zaskakując często swą wiedzą wielu dorosłych.

  więcej na: www.crispynatural.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Joanna Janczy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »