Rozrywka i wypoczynek » Gry
Zagrożenia dla gier: cisza przed burzą?
Zobacz więcej zdjęć » |
Popularne gry online stworzyły własną ekonomię rynkową, która rządzi ich wirtualnymi przedmiotami. Za ukończenie misji dobrzy wojownicy i stratedzy są nagradzani wartościowymi przedmiotami i wirtualną gotówką, przy pomocy których mogą jeszcze bardziej rozwinąć swoje postacie online.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Gracze, którzy inwestują dużo czasu i wysiłku w takie gry, mogą stworzyć niezwykle wartościowe awatary online. Te wirtualne kosztowności naturalnie stanowią pożądane przedmioty i mogą być sprzedawane za "prawdziwe" pieniądze. Szczególnie w Korei Południowej i Ameryce Północnej istnieje duża liczba profesjonalnych graczy. Takie osoby grają przez cały dzień, aby zgromadzić wirtualne przedmioty, które następnie zamieniają na gotówkę.
Jednym ze sposobów zdobycia bogactw należących do innych graczy jest włamanie się do ich kont. Według danych Kaspersky Lab, istnieje około 1,73 miliona wyspecjalizowanych szkodników dla komputerów, które próbują uzyskać hasła i dane dostępu do gier online. W ten sposób hakerzy chcą osiągnąć kilka rzeczy. Osoby grające w gry online są uważane za ekspertów komputerowych. Ta grupa nie używa Internetu jedynie do grania. Oprócz tego dokonują również zakupów i transakcji online. Dlatego cyberprzestępcy mogą zebrać wiele informacji, łącznie z danymi dotyczącymi karty kredytowej i hasłami do innych serwisów, takich jak portale społecznościowe.
"Korzyścią dla złodziei jest to, że gracze online zwykle posiadają bardzo wysokiej jakości sprzęt komputerowy i szybkie łącza internetowe", mówi Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska. "Dlatego stanowią atrakcyjny cel operatorów botnetów, które często są określane jako sieci komputerów zombie. Komputery wchodzące w skład takich sieci nie są już kontrolowane przez ich właścicieli: zdalną kontrolę za pośrednictwem Internetu sprawują nad nimi przestępcy. Komputery zombie mogą być na przykład wykorzystane jako broń do przeprowadzenia ataków na inne systemy komputerowe. Wysoce wydajne komputery PC, takie jak te wykorzystywane przez graczy, są naturalnie preferowanym celem operatorów botnetów."
Pełny artykuł dostępny jest w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=608.
Informację oraz raport można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Kaspersky Lab jest największą w Europie firmą z branży antywirusowej dostarczającą ochronę przed zagrożeniami IT, łącznie z wirusami, oprogramowaniem spyware i crimeware, hakerami, phishingiem oraz spamem. Firma znajduje się w światowej czwórce dostawców ochrony dla użytkowników końcowych. Produkty Kaspersky Lab charakteryzują się znakomitym współczynnikiem wykrywalności oraz bardzo szybkim czasem reakcji na pojawianie się nowych zagrożeń dla użytkowników domowych, małych i średnich firm, korporacji a także dla użytkowników urządzeń mobilnych. Z technologii Kaspersky Lab korzysta wielu dostawców rozwiązań służących do ochrony IT na całym świecie. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.kaspersky.pl. Najświeższe informacje o zagrożeniach internetowych można znaleźć w Encyklopedii Wirusów prowadzonej przez Kaspersky Lab: www.viruslist.pl.
Komentarze (0)