Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zapalenie prostaty - jak je zdiagnozować?

Zapalenie prostaty - jak je zdiagnozować?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia lekki przerost prostaty diagnozuje się u mężczyzn z rozregulowanym wytwarzaniem hormonów, czyli u 1/2 panów w wieku 60 lat.

Lecz zapalenie prostaty może dopaść także młodszych facetów, już nawet po trzydziestce.

 

Normalny mężczyzna sika około 3–4 razy dziennie. Chory z zapaleniem prostaty – dużo częściej, w dzień i w nocy - a są to porcje mniej obfite niż zwykle i uciążliwie wydalane. Gdy staje się to uciążliwe jest to już zaawansowany przerost prostaty.

Całkowicie nie znane są powody przerostu stercza. Wiadomo jednak, że pan, który z jakiś przyczyn nie ma jąder lub farmakologicznie zablokowano mu wytwarzanie hormonów męskich - nie może chorować na przerost prostaty.

Sprawdzono także, że za pogłębienie choroby nie są odpowiedzialne: grupa krwi, zbyt duże ciśnienie, nie uprawianie sexu, palenie papierosów, alkohol. Zauważono jednak, że rozrostowi prostaty zapobiega dieta niskocholesterolowa, co można uznać za wskazaną profilaktykę.

W ostatnim etapie choroby mogą wystąpić wtórne zakażenia, kamica i niewydolność nerek. Może podnieść się także poziom mocznika we krwi . Przyczyną problemów z oddawaniem moczu jest przerost prostaty. Prostata jest to narząd o niewielkich wymiarach, który znajduje się dokładnie pod pęcherzem. Gdy wzrasta do wewnątrz ściska przewód moczowy. Ścisk przewodu moczowego utrudnia wypływ moczu z pęcherza.

Błędnie leczone zapalenie prostaty może spowodować rozżalenie pacjenta i odczucie, że choroba jest nieuleczalna. Wynika to jednak z faktu, że zapalenie prostaty ma zazwyczaj kilka powodów, które tworzą tzw. zespół chorobowy. Wszystkie te przyczyny nie łatwo jest zidentyfikować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »