Technologie » Komputery

Zarządzanie finansami projektu – dlaczego Excel to za mało

Zarządzanie finansami projektu – dlaczego Excel to za mało
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu opiera się na sprawnym zarządzaniu danymi. W przypadku działalności o profilu projektowym ich właściwe gromadzenie i bieżąca analiza jest podstawą efektywnego realizowania każdego zlecenia.

Wiele firm wykorzystuje do tego celu jedynie możliwości Excela, ale czy są świadome ograniczeń i zagrożeń jakie się z tym wiążą?

Co oferuje arkusz kalkulacyjny

Wiele firm rozpoczynając zarządzanie projektami decyduje się na użycie arkusza kalkulacyjnego (np. Excel). Dlaczego? Oprócz tego, że jest to bardzo powszechne narzędzie, z którym większość z nas spotkała się w swojej codziennej pracy, w arkuszu bardzo łatwo można przygotować wstępną kalkulację budżetu projektu. Również wprowadzanie zmian dla większości użytkowników nie stanowi większego problemu. W Excelu równie proste jest także stworzenie szablonu, który może być stosowany w organizacji jako wzór, co skraca czas przygotowania danych planistycznych. Oczywiście nie możemy pominąć funkcjonalności umożliwiającej wykonanie różnego rodzaju analiz, zestawień, czy wykresów. Arkusz Excel dostarcza tutaj pełną gamę narzędzi ułatwiających takie operacje.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/it_solutions/zarzadzanie_finansami_projektu_dlaczego_excel_to_za_malo.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »