Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Złap sen z Benosen®-em!
Zobacz więcej zdjęć » |
Marzenia senne to ciąg obrazów opartych głównie na przekazie wizualnym, które są doświadczane przez człowieka w trakcie snu. Przypominają film, w którym śniący jest uczestnikiem i zarazem jedynym widzem. Choć sen jest swego rodzaju halucynacją, marzycielowi wydaje się, że akcja dzieje się naprawdę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najnowsze teorie psychologiczne definiują sny jako swego rodzaju ucieleśnienie myśli. Są one medium, dzięki któremu procesy psychiczne – myśli, emocje i motywacje - przybierają formę, która może zostać przez człowieka odczytana. Śnienie jest zatem procesem umysłowym.
W dzisiejszych czasach – pełnych stresu i pośpiechu – coraz więcej osób ma problemy ze snem. Nie możemy zasnąć, przebudzamy się kilka razy w ciągu nocy albo wstajemy zmęczeni, mimo iż nasz sen trwał „zalecane” 7-8 godzin. Niemożliwe jest pełne odprężenie, nie mówiąc już o udaniu się do świata fascynujących marzeń sennych. Warto wówczas sięgnąć po preparat, który wpłynie na poprawę jakości snu we wszystkich jego fazach – Benosen®.
Benosen®, dzięki kompozycji składników naturalnego pochodzenia – L-teaniny oraz standaryzowanemu wyciągowi z chmielu (Humulus lupulus), ułatwia zasypianie oraz rześkie poranne wybudzanie.
Suplement diety Benosen® wpływa na podniesienie jakości wszystkich trzech etapów snu: zasypiania, snu głębokiego oraz przebudzenia.
Szybkie zasypianie
Organizm, aby zasnąć, musi ulec wyciszeniu, za które odpowiadają wytwarzane przez mózg fale alfa. Benosen® działa korzystnie w fazie zasypiania, ponieważ zawarta w nim L-teanina (pozyskiwana z zielonej herbaty) zwiększa aktywność tych fal, przygotowując organizm do snu. Dodatkowo, standaryzowany wyciąg z chmielu wpływa na receptory mózgu odpowiedzialne za uspokojenie.
Spokojny i głęboki sen
Benosen® działa również pozytywnie na organizm w trakcie fazy snu głębokiego. Działanie substancji aktywnej L-teaniny znacząco poprawia jakość snu, redukując nocne budzenie. Wyciąg z chmielu ułatwia spokojny i głęboki sen. Dzięki temu organizm może bez przeszkód udać się do fascynującej krainy marzeń sennych.
Rześkie przebudzenie
Starannie dobrane składniki preparatu Benosen® sprawiają, że po przespanej nocy organizm jest rześki i wypoczęty. Dzięki zredukowaniu nocnego budzenia, sen staje się bardziej regenerujący, a to z kolei skutkuje łatwym i energicznym wstawaniem o poranku.
Działanie poszczególnych składników preparatu Benosen®:
L-teanina to substancja naturalnego pochodzenia pozyskiwana z zielonej herbaty. Zwiększa aktywność fal alfa, odpowiedzialnych za wyciszenie czynności mózgu
i przygotowanie organizmu do snu. Umożliwia odprężenie w sytuacjach przemęczenia
oraz stresu, ale przede wszystkim wspomaga spokojny i głęboki sen. Uspakajające działanie L-teaniny sprzyja osiągnięciu stanu relaksu oraz poprawia koncentrację.
Standaryzowany ekstrakt chmielu (Humulus lupulus) wykazuje działanie wyciszające i usypiające, a także wspomaga działanie L-teaniny.
Zaleca się stosowanie 1-2 tabletek dziennie, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, minimum pół godziny przed snem, popijając wodą. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Substancje zawarte w preparacie Benosen® nie powodują uzależnienia.
20 tabletek w blistrach – cena ok. 18 zł; 40 tabletek – cena ok. 26 zł.
Suplement diety Benosen® uhonorowany został Nagrodą Zaufania „Złoty Otis 2011”, co stanowi przejaw wysokiej satysfakcji tysięcy konsumentów oraz zaufania, jakim darzą oni ten preparat.
Ciekawostki:
Badacze odkryli, że marzenia senne występują najczęściej w fazie REM – szybkich ruchów gałek ocznych. Faza ta występuje mniej więcej co 90 minut, po fazie wolnych ruchów gałek ocznych - NREM. Cykl obu tych faz powtarza się u dorosłego człowieka średnio 4-5 razy w ciągu nocy. Zapamiętanie snów jest możliwe jedynie, kiedy człowiek obudzi się w trakcie fazy REM.
Marzenia senne od dawna fascynują swoją treścią, zachęcając do jej analizy. W II wieku naszej ery marzenia senne uważano za zaszyfrowane wiadomości od bogów. Pod koniec XIX wieku Freud stworzył teorię marzeń sennych - w snach dopatrywał się przejawów konfliktów psychicznych oraz niezrealizowanych popędów. Jung
z kolei widział w snach nieodkryte, pozytywne obszary ludzkiej przestrzeni życiowej – twórczości i autoekspresji.
Informacje naukowe dotyczące snów opracowano na podstawie:
Hall, C. S. (1953). A cognitive theory of dreams. The Journal of General Psychology, 49, 273-282. Abridged version in M. F. DeMartino (Ed.). (1959). Dreams and Personality Dynamics (pp. 123-134). Springfield, IL: Charles C. Thomas.
Nadesłał:
Open Media
|
Komentarze (0)