Technologie » Komputery
Zmiana systemu ERP: kiedy jest zasadna i jak powinna przebiegać?
Zobacz więcej zdjęć » |
Kiedy system staje się ograniczeniem
Powody decyzji o zmianie systemu mają jeden wspólny mianownik: obecnie wykorzystywany system przyczynia się do obniżenia efektywności firmy. A to właśnie wysoka efektywność sprawia, że firma może skutecznie konkurować na rynku i rozwijać się. Kiedy we współpracy z dostawcą pojawią się wyżej wspomniane ograniczenia, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie jest to wystarczająco istotny powód, aby rozważyć celowość kontynuowania takiej współpracy. Czy istnieje możliwość zmiany sposobu współpracy z obecnym dostawcą na taki, który pozwoli firmie nie tylko sprawnie funkcjonować na co dzień, ale również umożliwi realizację celów biznesowych organizacji? Jeśli odpowiedź nadal jest negatywna, to jasny sygnał: czas na zmiany.
Zmiana na lepsze
Przedsiębiorstwa, które przystępują do zmiany systemu, mają za sobą już co najmniej jedno wdrożenie. Mają więc pełną świadomość tego, z jak dużym nakładem pracy i zaangażowaniem osób zarządzających firmą związany jest cały proces. Jednocześnie powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że system ERP stanowi podstawę funkcjonowania firmy i powinien być swoistym kołem napędem jej rozwoju, a nie blokadą. Przeanalizowanie powodów wyboru poprzedniego partnera i wyciągnięcie wniosków z tego procesu pomoże określić, które elementy przy okazji nowego projektu wdrożeniowego można zrobić lepiej, jak uniknąć błędów oraz minimalizować potencjalne ryzyka.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/erp/28002-zmiana-systemu-erp-kiedy-jest-zasadna-i-jak-powinna-przebiegac.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Komentarze (0)