Kultura, sztuka » Kultura

„Żmija” - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego

„Żmija” - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego
Zobacz więcej zdjęć »
„Żmija” Andrzeja Sapkowskiego jst według wydawcy nową formułą literacką, zadziwiającym połączeniem fantasy i realistycznej powieści.

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego nosi tytuł „Żmija” i ukaże się 19 października 2009.  Supernowa, która jest wydawcą książki, pisze, że „Żmija” jest nową formułą literacką, zadziwiającym  połączeniem fantasy i realistycznej powieści. 

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych książek)  w swojej najnowszej powieści nie nawiązuje do żadnego z popularnych nurtów fantastyki, nie wraca też do wykreowanego przez siebie wiedźmińskiego never-never landu ani do klimatów bliskiego fantasy Średniowiecza.

Tym razem Sapkowski prowadzi nas do Afganistanu. Afganistanu z siódmego roku panowania Aleksandra Wielkiego, Afganistanu z 1880 roku, gdy trwała druga wojna angielsko-afgańska, Afganistanu z roku 1989, gdy wycofywały się wojska radzieckie i Afganistanu z roku 2009…

Jak pisze wydawca, w „Żmii” Andrzej Sapkowski „uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia” - podaje salonkulturalny.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »