Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

"Znikająca męskość" w Planete

"Znikająca męskość" w Planete
Zobacz więcej zdjęć »
„Przeprowadzamy wielki eksperyment toksykologiczny, którego obiektem są nasze dzieci i przyszłe wnuki” - mówi dr Herbert Needleman. To jeden z naukowców przyglądających się niepokojącemu zjawisku - coraz częstszym dysfunkcjom seksualnym u młodych chłopców.

Bezpłodność, deformacje genitaliów, niski poziom testosteronu, dyspareunia, rak jąder... Problemy te coraz częściej dotykają młodych mężczyzn.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Szacuje się, że zaburzenia układu moczowo-płciowego są dwukrotnie częstsze u dzisiejszych noworodków niż u ich ojców. Także częściej niż kiedykolwiek chłopcy narażeni są na inne schorzenia - ADHD, autyzm, syndrom Tourette'a, padaczkę, porażenie mózgowe. Jakby tego było mało, rodzi się ich zdecydowanie mniej niż dziewczynek. Czy grozi nam realny zanik męskości?

Twórcy filmu „Znikająca męskość" przeprowadzają intrygujące śledztwo, którego celem jest odkrycie prawdy. Pod lupę biorą m.in. miasteczko Sarnia w kanadyjskim Ontario. Ta siedemdziesięciotysięczna aglomeracja notuje od kilku lat gwałtowny spadek narodzin chłopców, sięgając właśnie rekordowego niżu. Urokliwa miejscowość nie wydaje się niebezpieczna, dopóki nie wyruszymy poza jej obrzeża. Jest bowiem otoczona przez zakłady chemiczne, w tym wielkie instalacje petrochemiczne. Zdaniem filmowców to właśnie przemysł ponosi winę za malejącą ilość chłopców w Sarnii.

Nie trzeba jednak mieszkać w bliskim sąsiedztwie fabryk ziejących chemikaliami, aby być wystawionym na ich zgubny wpływ. Związki chemiczne zawarte są w kosmetykach, plastikowych butelkach, mięsie... W każdym domu można bez trudu odnaleźć produkty petrochemiczne, a dziecięce zabawki dosłownie kipią od ftalanów. Trudno ustalić, jaki wpływ wywierać może aż 85% związków chemicznych znajdujących się w produktach codziennego użytku, ponieważ nigdy nie były testowane na ludziach. Tym trudniej zaś docieć, czy (i jak) zagrażają one rozwijającym się w szybkim tempie organizmom małych dzieci. Autorzy filmu „Znikająca męskość" nie mają wątpliwości, że powszechnie wykorzystywane chemikalia pozostają w ścisłym związku z ignorowanym, ale niepokojącym procesem, który zdaniem niektórych badaczy powoduje najbardziej dramatyczną niedziedziczną zmianę ewolucyjną w dziejach ludzkości.

ZNIKAJĄCA MĘSKOŚĆ

(„Disappearing Male")

film dokumentalny
Kanada, 2009, 42 min.

reżyseria: brak danych

Najbliższe emisje

10.10, nd, godz. 20.45

16.10, so, godz. 15.45

22.10, pt, godz. 22.00

25.10, pn, godz. 12.10



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARBOvision

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »