Kultura, sztuka » Muzyka

Zostań Międzynarodowym Młodym Przedsiębiorcą Muzycznym 2009 roku

Zostań Międzynarodowym Młodym Przedsiębiorcą Muzycznym 2009 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Ruszają polskie eliminacje do międzynarodowego konkursu British Council dla młodych przedsiębiorców branży muzycznej. Do 16 marca br. młodzi polscy przedsiębiorcy działający w branży muzycznej mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu International Young Music Entrepreneur 2009.

Polskie jury wyłoni w marcu najlepszego przedsiębiorcę, który w maju będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Wielkiej Brytanii.

Na najlepszych czekają nagrody: udział w warsztatach i seminariach w Wielkiej Brytanii, wstęp na festiwal Great Escape, aparat fotograficzny z funkcją You Tube i akcesoria komputerowe, a dla zwycięzcy międzynarodowego finału - dodatkowo nagroda pieniężna.

Dla kogo
Młodzi przedsiębiorcy, menedżerzy i organizatorzy, którzy tworzą polską scenę muzyczną, mogą się ubiegać o tytuł International Young Music Entrepreneur 2009, jeśli mają polskie obywatelstwo, od 25 do 35 lat, mówią biegle po angielsku i są aktywni w branży muzycznej (pełny regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj).

Konkurs British Council jest wyjątkową inicjatywą w branży muzycznej, jako że nagradza nie talent artystyczny, ale przedsiębiorczość. Kandydaci mogą być muzykami, ale jury będzie oceniało wyłącznie ich działalność biznesową.

Nagrody
Dla Anny Mamińskiej, ubiegłorocznej zwyciężczyni polskiej edycji IYME, producentki i menedżerki Opensources oraz właścicielki Agencji Podróży Muzycznych, cenna była nagroda w postaci spotkań branżowych w Wielkiej Brytanii. „Ten pobyt pozwolił mi spojrzeć na polski rynek muzyczny i moją własną działalność z zupełnie innej perspektywy. Spotkania z przedstawicielami największych wytwórni płytowych, producentami i menedżerami, a także doradcami biznesowymi obfitowały w cenne wskazówki oraz kontakty, a także uświadomiły mi, jak wiele jeszcze mamy do zrobienia - powiedziała (pełna treść wypowiedzi dostępna tutaj).

Udział w warsztatach i seminariach w Londynie i Manchesterze oraz festiwalu Great Escape w Brighton to nie jedyna nagroda w konkursie. Dla najlepszych kandydatów polskiego etapu Casio Exilim ufundował aparat fotograficzny EX-S10 z funkcją YouTube, a Vector Digital - akcesoria komputerowe i dyktafony cyfrowe.

Zwycięzca międzynarodowego etapu oprócz honorowego tytułu International Young Music Entrepreneur 2009 otrzyma nagrodę finansową. W tym roku w finale w Londynie będą o nią rywalizować finaliści krajowych eliminacji z 8 krajów: Polski, Chin, Indii, Kenii, regionu Ameryki Łacińskiej, Litwy, Malezji i Nigerii.

Obszary branży muzycznej objęte konkursem
Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów sektora muzycznego:

- wytwórnie płytowe, dobór artystów i repertuaru, produkcja, nagrania, inżynieria dźwięku, licencje muzyczne i dystrybucja
- organizacja i zarządzanie festiwalami i/lub miejscami wydarzeń
- menedżerowie artystów oraz agenci
- transmisje muzyczne
- dziennikarstwo i publikacje muzyczne
- rozwój i zarządzanie przemysłem muzycznym
- marketing muzyczny, public relations oraz kontakty z mediami
- muzyczny handel detaliczny, on-line (włączając format cyfrowy) i duże punkty sprzedaży 
- konsulting w dowolnym ze wskazanych powyżej obszarów.

Partnerami konkursu są Empik, Casio Exilim i Vector Digital. Honorowy patronat objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie. Patronami medialnym są Program III Polskiego Radia i Aktivist.

Konkursy są częścią międzynarodowego projektu British Council pod nazwą International Creative Economy http://www.creativeconomy.org.uk.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »