Rozrywka i wypoczynek » Sport

Zwycięstwo w najważniejszej sportowej imprezie sezonu dla Dunlopa

Zwycięstwo w najważniejszej sportowej imprezie sezonu dla Dunlopa
Zobacz więcej zdjęć »
Motocykliści Dunlopa wygrali prestiżowy, 24-godzinny wyścig endurance Bol d’Or we francuskim Magny Cours, zajmując całe podium i pieczętując zwycięstwo w FIM Endurance World Championship.

To ósme zwycięstwo z rzędu dla Dunlopa i 25. w historii wyścigów Bol d’Or, co nie udało się żadnemu innemu producentowi opon.

Francuska grupa Suzuki Endurance Racing Team No.1, z motocyklistami: Vincentem Philippem, Matthieu Lagrive i Julienem Da Costa triumfowała w wyścigu przed siostrzanym zespołem Suzuki Endurance Racing Team No.2 i Yamaha Austria Racing Team. Wszystkie trzy zespoły ścigają się na oponach Dunlopa. Zwycięstwo w wyścigu Bol d’Or oznacza dla zespołu Suzuki Endurance Racing Team No.1 wygranie FIM Endurance World Championship na jeden wyścig przed zakończeniem sezonu. Jest to dziewiąte zwycięstwo tego zespołu w historii Mistrzostw i czwarta wygrana z rzędu.

FIM Endurance World Championship jest najważniejszą imprezą sportową sezonu dla Dunlopa. Prawie połowa startujących w nim zespołów używa opon tego producenta. Na wyścig zostało wysłanych łącznie 3800 opon oraz 15 pracowników technicznych Dunlopa.

Gratulujemy Suzuki Endurance Racing Team No.1 ponownego zdobycia tytułu. Tak, jak przewidywaliśmy, był to jeden z najtrudniejszych i najbardziej zaciętych wyścigów w tym sezonie” – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska. „Na początku rywalizacji deszcz spowodował wiele wypadków i zmusił kilka zespołów do wycofania się z wyścigu. W takich warunkach zdecydowane zwycięstwo zespołu Suzuki Endurance Racing Team No.1, który przekroczył linię mety 7 okrążeń przed siostrzanym zespołem i 9 przed kolejnym jest jeszcze bardziej imponujące. Starty w wyścigach wytrzymałościowych endurance są niezbędnym elementem programu rozwojowego Dunlopa ‘Race to Road’, dzięki któremu możemy sprawdzić opony w najbardziej wymagających warunkach” – dodał Adam Baranowski.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Idąc w ślad za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim typom motocyklistów i kierowców dynamikę oraz wytrzymałość, jakie tylko daje się uzyskać z najnowszych technologii oponiarskich.


Wielu wiodących w świecie producentów motocykli montuje opony Dunlop jako standardowe wyposażenie, włączając w to takie marki, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta , Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji na temat Dunlop na stronie www.dunlop.pl oraz www.dunlop-tires.comwww.dunlopmotorcycle.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
http://goodyear.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »