Rozrywka » Przyroda

Żywienie psa – 3 najważniejsze zasady

Psy, tak samo jak ludzie, potrzebują dobrze się odżywiać. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów dla psiaków – bardziej lub mniej polecanych, lepiej lub gorzej reklamowanych.

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda prawidłowe żywienie psa, koniecznie przeczytaj nasze porady na ten temat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Każdy pies ma inne potrzeby

Z dietą dla psiaków jest podobnie jak z dietą u ludzi. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby i upodobania. Niektórzy mogą się obejść bez codziennej porcji mięsa, a innym służy menu wegetariańskie. Tak samo jest u naszych pupili. Inaczej wygląda żywienie psa, który pilnuje domu, a inaczej zwierzęcia sportowego. Dlatego zanim kupisz najbardziej reklamowaną karmę, zastanów się nad rzeczywistymi potrzebami swojego pupila. Menu układaj na podstawie wagi, wieku i rasy, a także skłonności do alergii oraz stanu fizjologicznego (ciąża, rekonwalescencja itp.) psa.

Odpoczynek po jedzeniu

Twój pupil zrywa się do spaceru, gdy tylko skończy jeść? Uważaj na to zachowanie i nie pozwalaj na nie, ponieważ ruch bezpośrednio po jedzeniu może się dla psa skończyć naprawdę źle. W wersji pozytywnej będą to tylko wymioty, a w wersji negatywnej - skręty żołądka, a nawet śmierć. Narzuć pupilowi żelazną zasadę, że po jedzeniu koniecznie trzeba odpocząć. Nie daj się sprowokować do zabawy, bo takie beztroskie zachowanie może mieć wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje.

Ustal częstotliwość posiłków

Żywienie psa zależy głównie od jego wieku. Dotyczy to też w dużej mierze tego, jak często podajesz jedzenie. Szczeniaczki powinny jeść 4-5 razy dziennie, natomiast dorosłe psy „stołują się" maksymalnie 2 razy w ciągu dnia. Weź jednak pod uwagę, że częstotliwość zmienia się, gdy zwierzę jest chore lub ma większe zapotrzebowanie energetyczne (np. z powodu zwiększonej aktywności fizycznej). Pamiętaj również o zachowaniu zdrowej przerwy pomiędzy posiłkami a ruchem czy podróżą. 2 godziny odstępu to minimum, którego nie można przekraczać.Zobacz również: wychowanie psa



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »