Technologie » Internet

10 000 euro na rozwój e-biznesu – rusza konkurs „Start with e-nnovation”

10 000 euro na rozwój e-biznesu – rusza konkurs „Start with e-nnovation”
Zobacz więcej zdjęć »
Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes - „Start with e-nnovation”, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Zeszłoroczny konkurs pokazał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma duży potencjał e-biznesowy. Uczestnicy m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski zgłosili ponad 130 pomysłów na e-przedsięwzięcie, z których najlepszy okazał się Squeeqly - aplikacja usprawniająca zakupy w internecie. – Młodzi e-przedsiębiorcy z tej części Europy mają wiele do zaoferowania branży internetowej – mówi Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro. – My chcemy pokazywać i promować projekty, które mają szansę zrewolucjonizować internet, dlatego organizujemy drugą edycję „Start with e-nnovation” – dodaje.
Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – firmę internetową, nowy serwis społecznościowy czy rozrywkowy, aplikację ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, platformę do realizacji transakcji finansowych.
Aby zgłosić swój projekt należy do 5 września 2011 roku  przesłać jego krótki opis przedstawiający:
* innowacyjność;
* model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
* ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury „Start with e-nnovation” składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/.
Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/contest/.


*************************
E-nnovation to międzynarodowe spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2011 roku w Poznaniu. Organizowana jest już po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 20 prelegentów i 500 uczestników (przedsiębiorcy, blogerzy, menedżerowie, inwestorzy) z Polski i świata. Podczas konferencji podsumowane zostaną zmiany, jakie zaszły w e-handlu w Europie Centralnej w ciągu ostatniego roku. Omówione zostaną kierunki i bariery rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjaliści pokażą jak wykorzystywać najnowsze technologie i rozwiązania, aby usprawniać działalność firm w internecie. Podpowiedzą czego unikać, aby osiągnąć sukces w e-biznesie. Uczestnicy będą mieli także okazję na wymianę opinii, doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorem konkursu „Start with e-nnovation” oraz konferencji  „e-nnovation – more than experience” jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 72 innych serwisów w 16 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »