Technologie » Komputery

25 stypendystek wyłonionych w drugiej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

W rekrutacji do programu stypendialnego udział wzięły studentki kierunków technicznych z 21 uczelni oraz maturzystki zainteresowane studiami technicznymi. 25 laureatek wyłonionych spośród ponad 600 zgłoszeń objętych zostanie 8-miesięczną indywidualną opieką mentorską doświadczonego specjalisty

Wybrano 25 laureatek drugiej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn, organizowanego przez Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Stypendystki otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne oraz możliwość odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela w Gdańsku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W rekrutacji do programu stypendialnego udział wzięły studentki kierunków technicznych z 21 uczelni oraz maturzystki zainteresowane studiami technicznymi. 25 laureatek wyłonionych spośród ponad 600 zgłoszeń objętych zostanie 8-miesięczną indywidualną opieką mentorską doświadczonego specjalisty z gdańskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Intela. Przez ten czas Mentorzy i Mentorki wspierać będą zawodowy i osobisty rozwój swoich podopiecznych. Laureatki programu otrzymują ponadto stypendium w wysokości 12 000 zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Stypendystki otrzymają ponadto możliwość wzięcia udziału w programie stażowym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Intel Technology Poland w Gdańsku, a niektóre z nich także w USA.

Jak wynika z badania „Kobiety na politechnikach 2016” Fundacji Perspektywy, obecnie tylko 13,8 proc. studentów kierunków informatycznych to kobiety. To właśnie dlatego Intel, firma współtworząca przyszłość nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat wspiera edukacyjne wybory m.in. w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”, zdecydowały się zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju. "Nowe Technologie dla Dziewczyn" to pierwszy tego typu program stypendialny w Polsce. Inicjatywa ma na celu zainteresowanie kobiet nowymi technologiami i wsparcie utalentowanych maturzystek i studentek w planowaniu i budowaniu ich kariery zawodowej w branży technologicznej lub w nauce.

Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Potrzeba inicjatyw, które otworzą drzwi do tego świata kobietom. Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem - mówi Michał Dżoga, Dyrektor Corporate & Government Affairs na region Europy, Intel.

Centrum R&D Intela w Gdańsku jest największym ośrodkiem badawczo-rozwojowym firmy w Europie, zatrudniającym blisko 1800 osób. Każdego dnia setki inżynierów pracują tam nad rozwiązaniami, które zmieniają świat technologii. Pracownicy polskiego R&D współtworzyli m.in. popularne komputerowe złącze USB 3.0, interfejs Thunderbolt czy układ dźwiękowy Intel HD Audio. Intel Polska jest jednym z najlepszych pracodawców w kraju, od 5 lat utrzymując się w czołówce prestiżowego rankingu Aon Hewitt.

 

Więcej informacji o programie Intela i Perspektyw znaleźć można na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »