Dom » Budownictwo
3 powody, dlaczego warto wykorzystać mini żurawia do montażu okien
Zobacz więcej zdjęć » |
Niezawodny sprzęt ma kompaktowe rozmiary, dlatego zmieści się wszędzie, gdzie trzeba osadzić okna, drzwi, szklane ściany, witryny oraz fasady.
Moda na duże przeszklenia pojawiła się w architekturze jakiś czas temu i trend ten nadal dynamicznie się rozwija. Wraz z nim jest zapotrzebowanie na maszyny, które sprawnie i bezpiecznie pomogą monterom w osadzeniu okien w ramach czy szklanych tafli na elewacjach. Do tego zadania doskonale nadają się mini żurawie, które oferują bardzo duży udźwig w stosunku do swojej masy i rozmiaru. Poniżej 3 argumenty przemawiające za ich wyborem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mini żuraw odciąży człowieka
Przenoszenie dużych szyb ręcznie jest trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Żuraw z ssawkami może bardzo stabilnie chwycić śliską taflę i trzymając ją w konkretnej pozycji przenieść np. z przyczepy dostawczego samochodu do docelowego miejsca montażu. Do tego zadania trzeba zaangażować tylko operatora żurawia, który ma kompetencje do sterowania maszyną. Specjaliści zajmujący się instalacją zadbają jedynie o prawidłowe osadzenie, wypoziomowanie, zakotwiczenie, a na końcu zaizolowanie okna.
Bezpieczeństwo pracy się poprawia
Praca na budowie często jest obarczona ryzykiem nieszczęśliwego wypadku. Wspierając pracę rąk ludzkim niezawodną maszyną, można zdecydowanie poprawić komfort oraz bezpieczeństwo przy montażu okien. Mini żuraw świetnie sprawdzi się w tej roli. Przede wszystkim dlatego, że moc silnika, udźwig oraz wysokość podnoszenia są dobierane indywidualnie do konkretnych potrzeb i ciężaru przenoszonego elementu. Sterowanie radiowe, podobnie jak automatyczny system samo-poziomowania zdecydowanie redukują ryzyko nieprawidłowego przeprowadzenia inwestycji.
Szeroki zakres zastosowań mini żurawi
Mini żurawie są stosowanie nie tylko przy montażu okien. Równie często firmy świadczącego tego typu usługi dźwigowe są angażowane do prac kamieniarskich, przeładunków w magazynach, demontażu rzeźb, płyt, stawiania słupów elektrycznych, montowania szamb, instalowania balustrad czy fasad ze szkła.
To możliwe, ponieważ urządzenia są niezwykle kompaktowe i bardzo mobilne. Ich masa sprawia, że jeżdżąc lub stojąc w miejscu nie wywierają zbyt dużego nacisku na podłoże. Z powodzeniem mogą więc operować na zewnątrz i wewnątrz nieruchomości.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)